Посол ЄС розказав про тонкощі у сприйнятті роспропаганди в Європі

-

Читайте также

Країни ЄС по різному відчувають загрози від російської пропаганди, маніпуляцій інформацією та відвертої брехні. Про це розповів голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, наприклад, для Естонії, де він народився, Росія, російськомовний простір, російська пропаганда завжди були щоденною реальністю. Також він навів приклад себе: виростаючи в СРСР, проживши перші 25 років свого життя в СРСР, він запевнив, що має імунітет до російської пропаганди і може її розпізнати, але так не скрізь, як в Естонії.

«Кожна країна має власну оцінку ризиків безпеки, засновану на географії, сусідах, історичному досвіді», — пояснив він. Як розповів Маасікас, у деяких країнах на захід люди можуть навіть щиро не уявляти, що пропагандистська атака вже відбувається.

«Вони ніколи з таким не стикалися. Візьмемо, скажімо, Ірландію. Там демократія вже сотню років, вони не переймалися нацистським режимом, не переживали радянського режиму, що для них добре. І я розумію, коли ірландці кажуть, що вони повністю здивовані, що ці якісь новини, якісь фейкові новини — це добре таргетована російська пропаганда. З 2014 року, коли стало зростати це усвідомлення, у складі Європейської дипломатичної служби є виділений підрозділ, який бореться з російською пропагандою та дезінформацією», — каже посол.

Водночас посол зазначає, що один із головних чинників, які сприяли дуже швидкому розвитку відносин між ЄС та Україною — це саме сприятлива громадська думка.

«Коли обговорювалося набуття Україною кандидатського статусу, не один голова країни-члена говорив: мій уряд поки не схильний відкривати перспективи розширення ЄС для будь-яких країн, але у випадку з Україною — я бачу, що мій народ це підтримує!» — каже Маасікас.

Тому Україна, на його думку, має брати до уваги ті речі, які важливі для її союзників і демонструвати солідарність.

«Але я хочу наголосити: ця війна безпрецедентна, її не можна порівнювати з прикладами, які я навів. Що у нас зараз: ядерна держава атакує свого сусіда без жодної причини, в Європі. Це серйозно. Це найсерйозніша криза для кожної європейської країни, незалежно від того, чи думають люди там, що російські танки можуть завтра прийти до їхнього будинку чи ні. Серйозність ситуації визнається по всьому ЄС», — констатує посол.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Хакери кремля розсилають листи зі шкідливими лінками від імені Держспецзв’язку

Фахівці Урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA фіксують масове розповсюдження електронних листів зі шкідливими посиланнями начебто...