Домой Политика Перемир’я на Донбасі: у ТКГ узгодили чергове повне та всеосяжне припинення вогню

Перемир’я на Донбасі: у ТКГ узгодили чергове повне та всеосяжне припинення вогню

На засіданні Тристоронні контактної групи у середу, 22 липня, узгоджено повне та всеосяжне припинення вогню вздовж лінії розмежування на Донбасі з понеділка, 27 липня.

У повідомленні Офісу президента України зазначається, що припинення вогню на Донбасі є однією з умов для політичного врегулювання конфлікту, який, відповідно до Мінських домовленостей, має завершитися проведенням виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей.

При цьому, як наголошують в ОП, вибори на тимчасово окупованих територіях можливі виключно за таких умов: після всеосяжної деескалації; після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань; відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном; вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України; вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів.

Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.

Крім того, українська сторона передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на список від іншої сторони.

Як повідомляла група ІС, протягом доби 22 липня збройні формування Російської Федерації 15 разів порушили режим припинення вогню в зоні ООС на Донбасі. Внаслідок ворожих обстрілів, четверо українських військовослужбовців отримали поранення. За даними розвідки, минулої доби українські захисники знищили одного та поранили трьох загарбників.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу