Особливий статус ОРДЛО: Рада продовжила дію закону

-

Читайте также

Український парламент вкотре продовжив чинність закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», ухваленого у 2014 році. За це проголосували 317 народних депутатів.

Голова Комітету Ради з питань правової політики Андрій Костін зазначив на засіданні парламенту, що «ми маємо прийняти це рішення для того, щоб переговорний процес, який триває в Тристоронній контактній групі, який триває на рівні Нормандського формату, був продовжений».

Він зазначив, що ці переговори «складні». За його словами, цей закон є «базою для продовження переговорного процесу».

Нагадаємо, у вересні 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який на розгляд парламенту вніс тодішній президент Петро Порошенко. Планувалося, що закон діятиме три роки. Потім його чинність щороку продовжували.

Закон передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набуває чинності лише після виконання всіх умов, викладених у статті 10 цього закону, зокрема після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Згідно з законом, тимчасово особливий порядок місцевого самоврядування запроваджується на три роки, і «держава гарантує, відповідно до закону, недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей».

Відповідно до закону, держава також гарантує право використання російської чи іншої мови «в суспільному та приватному житті, вивчення і підтримку російської і будь-яких інших мов, їх вільний розвиток і рівноправність».

Група «ІС» повідомляла, яким буде «перехідне правосуддя» на Донбасі та у Криму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Талибы обвинили в проблемах Афганистана международное сообщество

Причиной экономических проблем в Афганистане является непризнание международным сообществом правительства «Талибана». Об этом заявил премьер-министр администрации талибов Мухаммед Хассан...