Окупанти на Донбасі посилено мілітарізують дітей, — омбудсмен

-

Читайте также

В США провели наземные испытания перспективной воздушной мишени. ФОТО и ВИДЕО

Компания Sierra Technical Services успешно завершила наземные испытания перспективной воздушной мишени 5GAT. Как сообщает издание Defenseworld, новую мишень можно...

США могут вооружиться пушкой для сверхдальней стрельбы: что о ней известно

Армия США может получить пушку для сверхдальней стрельбы Strategic Long Range Cannon (SLRC). Об этом говорится в сообщении американского...

Окупанти готують нові провокації на Донбасі: бойовикам видали українську форму

Російські окупанти готують нові провокації для дискредитації ЗСУ на Донбасі. Про це повідомляє видання "Сьогодні" з посиланням на власні...

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей російські окупанти реалізують політику мілітаризації дітей, а також викорінення інакшого від православ’я, віросповідання. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомляє Укрінформ.

«Окупаційні адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей систематично реалізують та фінансують заходи з посилення мілітаризації дітей. Так званий десантно-патріотичний клуб «Барс» здійснює військове виховання дітей та молоді у віці від 5 до 20 років на тимчасово окупованій території Луганської області. У червні-липні відбулися перша та друга зміни військово-патріотичних «Георгиєвскіх сборів», — розповіла омбудсмен під час онлайн-презентації Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні нової доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, який охоплює період від 16 лютого по 31 липня.

Уповноважена ВФ уточнила, що це питання підіймалося нею під час зустрічі із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим, за результатами якої було досягнуто домовленості про обмін інформацією про факти порушень прав людини.

Крім того, представники окупаційних адміністрацій РФ в ОРЛО заборонили школярам носити релігійний одяг та релігійні атрибути.

«Таким чином, здійснюються заходи, спрямовані на викорінення інших форм віросповідання, крім православного, звичайно ж, Московського патріархату, що є порушенням права на вільне віросповідання. У місцях позбавлення волі на територіях тимчасово окупованої Луганської області забороняється віросповідання інших релігій та деномінацій, зокрема ісламу та Свідків Єгови, так само як і в Автономній Республіці Крим», — зазначила Денісова.

Омбудсмен також повідомила, що окупаційними адміністраціями РФ в ОРДЛО вживаються заходи щодо викорінення в школах української мови.

«У зв’язку зі змінами, внесеними до так званої конституції та закону «Про освіту» так званої «ЛНР», якими визначено, що єдиною державною мовою на території тимчасово окупованої Луганської області є російська, а українська мова та література були виключені із базової частини планів загальноосвітніх закладів на 2020-2021 навчальний рік», — пояснила Денісова, додавши, що вивчення української мови в закладах освіти відтепер можливо лише факультативно».

За її словами, у зв’язку з діяльністю окупаційних адміністрацій РФ на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей із закриття шахт почастішали випадки вибуху газу, оскільки вода з покинутих шахт не відкачується, газ метан виходить на поверхню та скупчується у погребах та підвалах житлових приміщень, що становить загрозу небезпеки для життя та здоров’я людині.

«Що стосується захисту населення, яке постраждало від збройного конфлікту, на жаль, на сьомому році збройної агресії відсутня інформація про кількість сімей ВПО, які потребують забезпечення житлом. Найближчим часом буде презентована спеціальна доповідь уповноваженого, у якій будуть викладені всі проблемні питання, з якими стикаються ВПО під час реалізації їх права на житло», — наголосила омбудсмен.

Нагадаємо, група ІС вже повідомляла, як окупанти «зомбують» молодь Донбасу.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В оккупированном Крыму массово выходят из строя троллейбусы и автобусы производства РФ: в чем причина

С 2016 по 2020 год в оккупированный Севастополь в рамках российской программы некоммерческого лизинга городского пассажирского транспорта закуплено около...

Кібератаки проти України: в СБУ повідомили подробиці нейтралізації

Служба безпеки України з початку року нейтралізувала 460 кіберінцидентів і кібератак на органи державної влади та критично важливі об’єкти інфраструктури. Також за цей період...

В РФ резко увеличилось количество заемщиков, неспособных оплатить долги

Абсолютное большинство тех, кто допускает просрочку по кредитам в России, в качестве причины несоблюдения графика платежей назвали финансовые трудности. При этом за время пандемии,...