Нова судноплавна протока у Польщі значно зменшить вплив Росії у Балтійському регіоні

-

Читайте также

Появились первые результаты тестов спутникового интернета от компании Илона Маска: подробности и фото

Открытое тестирование спутникового интернета Starlink от компании SpaceX началось 27 октября в США и Канаде. И, как оказалось, интернет...

В Украине создадут компьютерную игру о жизни военных на Донбассе

В Украине разработают игру о буднях военных на Донбассе. Игра выйдет под названием The Point of no Return, ее...

Естонія подарувала ЗСУ патрони до пістолета Макарова

Сили оборони Естонської Республіки передали Україні набої калібру 9х18 мм до пістолета Макарова, які зняті з озброєння естонської армії...

Польська влада послідовно будує судноплавний канал через Віслинську косу, що неподалік порту російського флоту в Балтійську та місця народження Іммануїла Канта – Кеніґсберґу. Пропагандистський апарат Путіна докладає чимало зусиль у Європі, щоб зірвати цю інвестицію у Польщі. Найбільш смішним аргументом структур Москви є буцімто її стурбованість довкіллям. Країна, яка постійною забруднює регіон Балтійського моря відходами військового флоту в Балтійську, навіть саме не розуміє наскільки кумедно звучать її вислови про занепокоєння навколишнім середовищем. Відтак структури Путіна впродовж вже кільканадцяти років докладають чимало зусиль, щоб заблокувати будову каналу, але будівництво набирає обертів, інформує Польське радіо.

Нещодавно на будівництві протоки разом зустрілися президент Анджей Дуда та прем’єр Матеуш Моравєцький. Дуда звернув увагу, що будівництво судноплавного каналу на Віслинській косі зміцнює суверенітет Польщі. Тепер більше не росіяни вирішуватимуть, як і куди плавати європейцям. Раніше треба було отримати їхній дозвіл на транспортування між Балтійським морем та Віслинською затокою через Балтійську протоку.

«Ми можемо нині бути на одній із інвестицій, які реалізуємо в Польщі – будові судноплавної протоки. Вона має дати мореплавцям і Польщі суверенітет та свободу використання багатства Віслинської затоки. Хочу чітко наголосити: відкрити Віслинську затоку, відкрити Ельблонґ, відкрити Фромборґ на нові економічні інвестиції. Відкрити на нові торгівельні зв’язки, відкрити на нові можливості судноплавства», — сказав Дуда.

Президент нагадав, що у найновішій історії Польща планувала будувати протоку 13 років тому.

«Про інвестицію, як прем’єр польського уряду, у 2007 році заявив Ярослав Качинський. Тоді він сказав про те, що Ельблонґ буде четвертим портом Республіки Польща, і що саме завдяки будівництву судноплавного каналу через Віслинську косу цей задум стане можливим. Потім, коли уряд змінився, інвестицію закинули. Впродовж восьми років коаліція Громадянська платформа – Польська селянська партія взагалі про неї не згадувала, не будувала її, не робила жодних кроків. Коли Об’єднана правиця перемогла на виборах у 2015 році, а я став президентом Речі Посполитої, ми повернулися до активної реалізації цього великого завдання і тому підписаний у цій справі спеціальний закон».

Прем’єр Матеуш Моравєцький висловив погляд, що нова протока стала символом дієздатності влади:

«Цей морський шлях став символом закінчення принципу, коли у Польщі було неможливо реалізувати так багато проектів, настільки багато було неспроможності діяти успішно. Це водночас тест на дієздатність державної влади, співробітництва окремих гілок влади задля добробуту регіону, але не лише тут. Звісно, це великий шанс для розвитку Ельблонґу, Вармії, воєводства. Проте водночас — це шанс на розвиток усієї Польщі. Зміцнення потужності морського транспорту, розбудову портів зможе використати вся Польща, торгівля, міжнародна торгівля і, таким чином, це сприятиме економічному зростанню, бо саме так воно розвивається – через експорт, через імпорт, через виробництво, яке тут, у Польщі, відкриють інвестори. І це завдяки судноплавному каналу на Віслинській косі».

Матеуш Моравєцький звернув увагу, що потужна інвестиція неподалік Ельблонґу реалізується в особливий час для всесвітньої економіки:

«Ми живемо в особливий час – коли світ шукає шляхи відновлення економічного зростання після коронавірусу. Всі простори світу – США, Китай, Європа роблять ставку на інвестиції. Треба однозначно сказати, що завдяки великим інвестиційним планам людство зуміло подолати великі кризи – «План Маршалла», «Новий курс Рузвельта», та навіть нещодавно «План Юнкера», що також мав бути і був шляхом виходу з попередньої кризи. Нині, до великого інвестиційного плану Польщі – плану, який побудований із великої кількості проєктів і його стрижень становитиме Фонд державних інвестиції, бюджет якого складатиме щонайменше 30 мільярдів злотих, ми додаватимемо наступні інвестиції».

Президент Анджей Дуда погоджується з думкою, що економіку можливо відновити завдяки потужним інвестиціям:

«Ми хочемо надалі реалізувати великомасштабні інвестиції – не хочемо їх зупиняти, не хочемо їх обмежувати, применшувати, і не дай Боже, не хочемо від них відмовлятися. Бо саме великі інвестиції становлять рушійну силу економіки. Ми не маємо стосовно цього жодних сумнівів. Це також показує історія. Таким чином світ вийшов із великої кризи, так світ подолав велику кризу після ІІ Світової війни. З великих інвестицій „Плану Маршалла” відновлено і досягнуто добробуту в Західній Європі».

Перебуваючи на будові Віслинської коси, президент Дуда вкотре нагадав, що коштів на інвестицію буде достатньо. Глава держави згадав про потенціал європейських програм фінансування на суму 750 млрд євро:

«Цей європейський фонд є фондом саме на інвестиції. Західна Європа очолює список економічного розвитку. Найбільш розвинені економіки держав дуже добре знають – якщо ми маємо вийти із кризи, то вийдемо тільки завдяки великим інвестиціям, бо вони створюють місця зайнятості, також додаткові робочі місця. Адже потужний завод дає роботу також підрядним фірмам та фірмам-посередникам».

Протока через Віслинську косу дуже не подобається Росії. Можливість апарату Путіна контролювати економічний розвиток Польщі через поширення судноплавного міжнародного співробітництва Європи стане ще меншою. Тим більш, що Європа виділила 750 мільярдів євро на нові проєкти, а країна Путіна мусить продавати своє золото, щоб виживати.

Польські лідери переконані, що порівняно невелика протока на Віслинській косі може повністю змінити геополітичну гру неподалік Калінінградської області, де апарат Путіна, окрім застарілої і заржавілої військової техніки ще радянських часів, звозить не менш застарілу, але надалі небезпечну ядерну зброю – небезпечну для самих жителів колишнього Кеніґсберґа або Крулєвца, який Сталін наказав назвати Калінінградом.

Польська протока може знову піднести в Європі потребу демілітаризації Калінінградської області.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, у стратегічному документі Польщі Росію названо «основною загрозою» для країни.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Естонія подарувала ЗСУ патрони до пістолета Макарова

Сили оборони Естонської Республіки передали Україні набої калібру 9х18 мм до пістолета Макарова, які зняті з озброєння естонської армії та підлягали утилізації. Про це...

Появились первые результаты тестов спутникового интернета от компании Илона Маска: подробности и фото

Открытое тестирование спутникового интернета Starlink от компании SpaceX началось 27 октября в США и Канаде. И, как оказалось, интернет от Илона Маска обошёл конкурентов...