Домой Политика «Нікчемні папірці»: у МЗС прокоментували видачу російських паспортів мешканцям Донбасу

«Нікчемні папірці»: у МЗС прокоментували видачу російських паспортів мешканцям Донбасу

Російська Федерація заявила, що до кінця року може видати українцям Донбасу від 600 до 800 тисяч російських паспортів. Проте, як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, ці документи — «фільчина грамота», повідомляє Укрінформ.

«Російські паспорти в окупованих районах Донецької та Луганської областей — це «фільчина грамота». Видаючи ці паспорти, Росія грубо порушує міжнародне право. Тому для нас жодного значення вони не мають», — зазначив очільник зовнішньополітичного відомства.

Однак Кулеба закликав вкрай вдумливо оцінювати дії людей, які отримують російський паспорт на окупованій території.

«Хтось бере його з ідеологічних міркувань, бо за Росію «до переможного кінця». Хтось бере його з міркувань побутової зручності — виїхати, перетнути кордон, якісь виплати отримати. Така людина, до речі, може цілком нормально ставитися до України і хотіти її повернення. Хтось бере з міркувань безпеки: а раптом не візьмеш російський паспорт, а завтра потрапиш до «чорного списку», підкреслив міністр, закликавши «не чесати усіх під один гребінець», мовляв, вони там «усі однакові».

Дзеркало тижня/Дмитро Кулеба

За його словами, ключове в цій ситуації інше: «що з точки зору права це абсолютно нікчемні папірці, і практика їх видачі має бути припинена».

Тому МЗС України працює з міжнародною спільнотою, щоб вона не визнавала російських паспортів у мешканців Донбасу. Окрім того, разом з партнерами Україна спільно тисне на Росію, «щоб вона припинила цю практику», — наголосив Кулеба.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла, що окупанти на Донбасі зобов’язали громадян України отримувати «паспорт» угруповання «ДНР».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.