Нестача води у Криму пов’язана з мілітаризацією окупованого півострова — МЗС

-

Читайте также

Масована мілітаризація у Криму, що проводиться російськими окупантами, спричинила нестачу води на півострові. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі «Укрінформ».

«Водних ресурсів для побутового використання в Криму достатньо. Проблема загострилася через його масовану мілітаризацію: розбудову військових баз та підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації. Фактично російські військові поставили під загрозу задоволення базових потреб кримського цивільного населення», — підкреслив Ніколенко.

Він також зауважив, що це вкотре доводить руйнівний характер політики РФ на окупованих нею українських територіях. Натомість російська сторона не полишає спроб перекласти відповідальність на інших. Він нагадав, що відповідно до норм міжнародного права, Росія як держава-окупант несе відповідальність за ситуацію на півострові.

Ніколенко наголосив, що позиція України в цьому питанні залишається чіткою: відновлення постачання дніпровської води в Крим можливе лише після його демілітаризації та деокупації.

Нагадаємо, 21 травня представник МЗС Росії заявив про те, що відмова з боку України постачати воду в окупований Крим нібито сприяє зростанню міжнародної напруженості і може спричинити гуманітарну катастрофу.

Як повідомляла група ІС, збільшення кількості російських військових в окупованому Криму суттєво впливає на забезпеченість місцевого населення водою. Наразі на потреби російських військ, згідно з нормами Міноборони РФ, потрібно близько 2,6 мільйона кубометрів води на рік. Про це заявив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

«Отстаивая Крым, мы отстаиваем соборность Украины»: заявление Кулебы

Крымская платформа вывела вопрос деоккупации Крыма на самый высокий международный уровень. Если Украины откажется от активных действий по деоккупации...