Мінські домовленості виконати неможливо, потрібна допомога США — Єрмак

-

Читайте также

Мінські домовленості, в тій редакції, в якій їх підписали, практично неможливо виконати, але українська сторона зробить все для їх реалізації. Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю на каналі «Україна 24», передає Інтерфакс-Україна.

«Якщо говорити чесно, то в тій редакції, в якій вони сьогодні існують, мені іноді здається, що вони і підписувалися з метою і з розумінням, що виконати їх неможливо, але Україна, і президент багато разів про це говорив, зробить все для того, щоб принципи, закладені в Мінських угодах, були виконані з нашого боку».

Єрмак зазначив, що прогрес у переговорах є, хоча вони йдуть дуже повільно і складно.

«Українській стороні вдалося кардинально змінити представництво в мінському процесі та підняти рівень беззастережної підтримки з боку наших європейських партнерів, Німеччини та Франції», — заявив він.

На питання «чи зберігається зараз режим припинення вогню?», голова Офісу президента відповів, що режим припинення вогню триває.

«Попри провокації, які є зараз, вони непорівнянні з тими часами, коли режиму не було. Але не можна приховувати, що є загиблі та поранені. Але, якщо ми порівняємо цифри втрат, які наша армія зазнала в аналогічному періоді, наприклад, рік тому, то, безумовно, це в рази менше», — зазначив Єрмак.

Водночас він підкреслив, що «в процесі узгодження нової дорожньої карти, нового плану [представленого Кравчуком], який має базуватися на принципах Мінських угод, безумовно потрібно вносити коригування для імпульсу переговорам, щоб врятувати їх».

Єрмак заявив, що через шість років підписання Мінських угод, фактично відчутних результатів немає. Однак, на його думку, США, як стратегічний партнер України, мають і можуть зіграти одну з ключових ролей у припиненні військового конфлікту на Донбасі та у врегулюванні питання про повернення всіх українських територій.

Нагадаємо, нещодавно глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив про необхідність приєднання США до «нормандського формату» переговорів щодо Донбасу. Однак в МЗС України пояснили, що для розширення переговорного процесу в «нормандському форматі» потрібна згода всіх сторін, а Кремль не підтримає такої ініціативи.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Снайперы оккупантов активизировались по всей линии фронта – группа «ИС»

По оперативным данным группы «Информационное сопротивление», в период с 12 по 20 октября 2021 года, отмечались действия со стороны...