Міністр оборони окреслив, скільки реально потрібно коштів на переозброєння армії

-

Читайте также

Переозброєння української армії потребує у декілька разів більшого фінансування, ніж може виділити держава. Про це повідомив в інтерв’ю АрміяInform міністр оборони Олексій Резніков.

Олексій Резніков

«Цього року держава виділила Міноборони понад 133 млрд грн. І ще право на 15 млрд грн державних гарантій. Це — найбільший бюджет за 30 років. Найбільший! Але він все одно не вирішує головних завдань», — заявив міністр.

«Йдеться про хронічну проблему: понад 70% бюджету — це видатки утримання, «проїдання». Переозброєння, бойова підготовка й розвиток фінансуються лише на 15-20% від потреби. Умовно, зараз ми отримали на озброєння 28 млрд грн, разом з держгарантіями — нехай буде 40 млрд. Але, якщо скласти видатки на озброєння з уже затверджених, узгоджених та перспективних програм, то потрібно 230-250 млрд грн. Щороку!», — пояснив Олексій Резніков.

Він також деталізував потреби ЗСУ: «Нам необхідно створити сучасну систему ППО і ПРО. Нам потрібен потужний флот і берегова оборона. Нам потрібна бойова авіація. Ракетна програма потребуватиме значних ресурсів, її необхідно фінансувати. Бо це — стратегічні переваги для країни. Не можна відставати від світу. А це означає інвестиції у передові розробки, безпілотні технології, АСУ, робототехніку. А це зовсім інші вимоги до кадрів, їхньої освіти й забезпечення.

А зараз у нас понад 40 тисяч — в черзі на квартири, і дві третини людей не йдуть на другий контракт. Плюс сотні недобудов, у тому числі — арсенали, які «підвішені» у судах. Десятки напрямів з різними «пожежами». Це той спадок, який йде корінням ще в радянські часи і з яким треба працювати».

Нагадаємо, Олексій Резніков раніше наголосив, що серед його планів збільшення зарплат військовослужбовців на 30 відсотків.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В России хотят признать террористическим движение «Колумбайн», без пояснений, что это такое

Генпрокуратура России обратилась в Верховный суд с требованием признать террористическим движение «Колумбайн». Рассмотрение соответствующего иска запланировано на 2 февраля....