Меджліс закликав до консультацій в рамках Кримської платформи через репресії на окупованому півострові

-

Читайте также

Меджліс кримськотатарського народу звернувся до президента України та президентів і глав урядів  держав–учасниць Кримської платформи щодо термінового проведення міждержавних консультацій у рамках Кримської платформи по ситуації, що склалася в окупованому Криму.

«На тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя розгортається новий виток масових репресій і переслідувань корінного кримськотатарського народу. 3-4 вересня 2021 року у тимчасово окупованому РФ Криму російськими каральними органами були скоєні масові обшуки в будинках кримських татар, що завершилися затриманням Ельдара ОДАМАНОВА, Асана АХТЕМОВА, Азіза АХТЕМОВА, Шевкета УСЕЇНОВА і Нарімана ДЖЕЛЯЛОВА», — йдеться у звернені за підписом голови Меджлісу кримськотатарського народу  Рефата Чубарова.

«Всі затримані п’ятеро кримських татар, включаючи першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана ДЖЕЛЯЛОВА, піддалися тортурам та іншим формам жорстокого і принижуючого гідність поводження. Протягом тривалого часу їх утримували в наручниках, з надітим на голову мішком, без надання води і їжі. Допити, що проводилися без допуску адвокатів, супроводжувалися погрозами на адресу членів їх сімей і особистими образами», — зазначається у документі.

«Свої злочинні дії російські окупанти намагаються закамуфлювати терміново сфабрикованою справою про «диверсійний акт», нібито організований Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України за участю Меджлісу кримськотатарського народу», — наголошують у заяві Меджлісу.

«З метою запобігання катастрофічним наслідкам репресій, що розгортаються в ці дні в Криму по відношенню до корінного кримськотатарського народу, і звільнення всіх кримських політв’язнів, позбавлених волі російськими окупантами, Меджліс кримськотатарського народу закликає вас до термінового проведення міждержавних консультацій в рамках Кримської платформи по ситуації, що склалася в тимчасово окупованому РФ Криму у зв’язку з незаконним затриманням першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана ДЖЕЛЯЛОВА і інших представників корінного кримськотатарського народу на тимчасово окупованій державою-агресором Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя»,  — резюмується у документі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В РФ арестовали депутата, который фиксировал нарушения на выборах в Госдуму

В Омске суд на 10 суток арестовал депутата городского совета от Дмитрия Петренко, которого признали виновным в неповиновении законному...