Кухар Путіна впливав на американські вибори через сайт новин з назвою «NAEBC», — ЗМІ

-

Читайте также

Пациентки пансионата в России заявили о принудительной стерилизации. ВИДЕО

Женщин с инвалидностью пансионата в Екатеринбурге заставляли пройти процедуру стерилизации "потому что в пансионате нельзя было держать детей". Таким образом...

Опасный эксперимент: РФ завезла в Венесуэлу тысячи доз лекарства от коронавируса

Президент Венесуэлы сообщил о поставке из России тысяч доз лекарства от коронавируса. Речь идет о препарате «Авифавир», пишет «govoritmoskva». «Он...

Турецкий националист победил на президентских выборах в Северном Кипре: какие будут последствия

Представитель турецких националистов Эрсин Татар победил на президентских выборах на Северном Кипре, контролируемой Турцией части средиземноморского острова. Татар, который...

Російський сайт «Newsroom for American and European Based Citizens (NAEBC) або «Відділ новин для громадян Америки та Європи», який видавав себе за незалежне агентство, напередодні виборів президента США публікував новини та аналітику, націлені на користувачів соціальних мереж з правими поглядами. Про це пише ресурс «Лівий Берег» з посиланням на закордонні інформагентства.

Сайт NAEBC працював з червня 2020 року та пов’язаний з петербурзьким «Агентством інтернет-досліджень», яке, в свою чергу, пов’язують з близьким до президента РФ Володимира Путіна бізнесменом Євгеном Пригожиним. NAEBC позиціонувало себе як «вільне і незалежне» ЗМІ, що базується в Угорщині, і заявляло, що його місія — «просувати консервативні і праві голоси». Його головна сторінка містила попередження для читачів: «Не дайте себе обдурити».

Окрім того, у вересні соціальні мережі Facebook та Twitter виявили інше фейкове ЗМІ — Peace Data, назву якого було утворено за схожим омонімічним принципом.

Експерти з компанії Graphika проаналізували дані ресурсів NAEBC та Peace Data і дійшли висновку, що обидва ресурси відігравали активну роль у поширенні фейків до виборів 2016 року.

Сам веб-сайт в основному був присвячений політиці і поточним подіям США. Він передруковував статті консервативних ЗМІ і платив реальним американцям за те, щоб вони писали на політично чутливі теми. Ці матеріали потім просували в соціальних мережах (у тому числі в Gab, Parler, Twitter і LinkedIn), яким віддавали перевагу праві користувачі, мережа акаунтів, чиї користувачі видавали себе за редакторів і журналістів.

Деякі з них використовували комп’ютерні фотографії неіснуючих людей.

Теми, що висвітлюються NAEBC, варіювалися від нападок на кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена до критики руху Black Lives Matter і похвали на адресу Кайла Ріттенхауза, який кілька разів вистрілив в учасників погромів у Вісконсині.

Російська влада неодноразово заперечувала будь-яке втручання у вибори в США. Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що нічого не знає ні про NAEBC, ні про фейковий лівий новинний сайт Peace Data.

Після того як журналісти Reuters зв’язалися з NAEBC для отримання коментарів, облікові записи в соціальних мережах, зареєстровані на ім’я редактора Нора Берка та інших співробітників NAEBC, були видалені, так само як і деякі з попередніх повідомлень у соцмережах.

Журналісти Reuters виявили трьох авторів, котрі проживають в США, які написали статті для NAEBC. Двоє з них раніше писали для низки правих ЗМІ, а третій був журналістом-любителем. Один з авторів, який попросив не називати його імені, сказав, що вони працювали на NAEBC протягом останнього місяця, не знаючи про підтримку з боку Росії. Так само як і авторам Peace Data, на ньому платили від 50 до 75 доларів за статтю, і гроші надсилали через онлайн-переказ.

Співробітники NAEBC давали авторам докладні інструкції для статей. Наприклад, один з авторів отримав пропозицію розповісти, «як американські громадяни повинні захищати себе без поліції», і особливо згадав збільшення закупівель зброї.

Зазначимо, що у лютому 2018 року велике журі федерального суду американського округу Колумбія офіційно звинуватило «Агентство інтернет-досліджень» Пригожина у втручанні в президентські вибори в США 2016 року.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, Пригожин, якого підозрюють у втручанні в американські вибори, надав письмові свідчення федеральному суду у Вашингтоні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Український військовий інститут долучається до важливого міжнародного проекту: подробиці

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка долучився до міжнародного проекту “Допустимість кримінальних справ до розгляду Міжнародним кримінальним...

В Беларуси произошел взрыв на предприятии, которое недавно открыл Лукашенко. ВИДЕО

В Беларуси, в городе Светлогорск, на целлюлозно-картонном комбинате, который торжественно открыл в начале года Лукашенко, произошел мощный взрыв, а затем серьезный пожар. Его причины...

Китайские дипломаты устроили драку с тайванцами на Фиджи: подробности инцидента

На Фиджи произошли столкновения сотрудников тайваньского правительства с китайскими дипломатами. Об этом сообщило Министерство иностранных дел Тайваня. «Министерство иностранных дел решительно осуждает действия сотрудников посольства...