КНУ позбавив Лукашенка почесного звання: подробиці

-

Читайте также

Вчена рада Київського національного університету імені Шевченка таємним голосуванням позбавила білоруського диктатора Олександра Лукашенка звання почесного доктора, який той отримав у листопаді 2009 року, ще за президентства Віктора Ющенка, інформує ВВС.

Для того, щоб позбавити звання почесного доктора, вчена рада КНУ внесла зміни у порядок надання цього звання, оскільки досі механізму не існувало.

Напередодні ректор КНУ Володимир Бугров звернувся до вченої ради, яка має право надавати почесні звання, із закликом забрати його в Олександра Лукашенка.

Це сталося після того, як 23 травня білоруська влада затримала опозиційного журналіста Романа Протасевича.

«Вважаю, що Олександр Лукашенко не є гідним звання почесного доктора КНУ імені Тараса Шевченка, а його протизаконні дії суперечать цінностям нашого університету», — писав у Facebook Володимир Бугров.

Перед засіданням ради Володимир Бугров зустрічався із білоруськими активістами організацій Free Belarus Center та «Білоруський дім в Україні», які живуть в Україні та надають допомогу білорусам, котрі вимушено переїхали до України.

Володимир Бугров розповів білоруським активістам, що рішення ухвалювалося за ініціативи президента Віктора Ющенка як «вияв поваги українців до всього білоруського народу, а не лише до керівника держави».

Ректор також нагадав, що КНУ був і залишається єдиним вищим навчальним закладом в Україні, де студенти вивчають білоруську мову — на кафедрі слов’янської філології Інституту філології.

Звання почесного доктора університет присуджує на знак визнання внеску номінованого в науку, його заслуг перед галуззю. Ця нагорода ще називається «honoris causa», або латинською «заради пошани», «честі заради». У багатьох університетах світу її додають до наукового ступеня або вченого звання.

Звання почесних докторів у Київському національному університеті почали давати з 1967 року, коли СРСР керував генсекретар КПРС Леонід Брежнєв. Першою державною діячкою, якій дали цей титул, стала прем’єр-міністр Індії Індіра Ганді.

Загалом серед понад 80 почесних докторів більшість — це науковці різних країн. Президенти і прем’єри почали з’являтися у переліку почесних докторів і почесних професорів за часів Михайла Горбачова і найбільше — у часи незалежної України.

Зараз у списку — п’ять колишніх президентів — Білл Клінтон (США), Альгідрас Бразаускас (Литва), Вацлав Гавел (Польща), Міхеїл Саакашвілі (Грузія), Нурсултан Назарбаєв (Казахстан).

Чинними почесними докторами КНУ є Ільхам Алієв (Азербайджан), Реджеп Ердоган (Туреччина), Емомалі Рахмон (Таджикистан).

Нагадаємо, група ІС писала, наскільки реально провести в Гаазі суд проти Лукашенка.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В РФ во время транспортировки сгорел береговой ракетный комплекс. ВИДЕО

В время транспортировки в России сгорел береговой ракетный комплекс “Рубеж”. Инцидент произошел в районе Восточного парка станции Юдино Республика...