ФСБ співпрацює із КДБ Білорусі у міграційних діях — директор OSW

-

Читайте также

«Дії Білорусі на кордоні з Польщею є спробою тиску на Європейський Союз», — заявив директор Центру східних досліджень (OSW) Адам Ебергардт. За його словами, вони проводяться за згодою російських спецслужб.

Про це пише Radio Poland.

«Це, очевидно, спроба дестабілізувати східний кордон ЄС, спроба розіграти наші внутрішні конфлікти в Польщі чи Литві», — сказав Ебергардт в ефірі Польського радіо. Він додав, що це також була спроба показати, що якби ЄС скасував санкції проти Білорусі та відновив діалог з владою цієї країни, то, «можливо, білоруська влада була би готова зменшити недружні щодо нас дії».

Директор OSW також звернув увагу на фінансовий вимір, пов’язаний з інтересами адміністрації президента Лукашенки та його найближчого оточення: туристичних компаній, які обіцяють людям з Близького Сходу та Афганістану в’їзд до ЄС. Він зазначив, що ця «суто бізнес-модель, очевидно, вторинна щодо політичних намірів».

Він висловив переконання, що «ФСБ Росії співпрацює з білоруським КДБ або принаймні проявляє приязнь» в «міграційній діяльності». «Сфера безпеки в Білорусі (…) навіть не стільки пронизана росіянами, а скільки є пов’язаною; це єдиний загальний кровотік, звичайно з автономією», — сказав він. «Ключова діяльність білоруського КДБ або білоруської армії не здійснюється без мовчазної згоди російської влади», — додав він.

У неділю польські прикордонники зареєстрували 276 спроби незаконного перетину польсько-білоруського кордону. Затримано 19 іммігрантів (громадян Сирії, Ірану, Іраку та Конго) та 5 інших осіб за допомогу у нелегальному перетині кордону – це 2 громадян Польщі, 2 громадян України та громадянин Грузії.

Від початку вересня Прикордонна служба Польщі зареєструвала вже понад 4 тисячі спроб незаконного перетину кордону Польщі з Білоруссю. Від 2 вересня у прикордонній смузі із Білоруссю, тобто у частині Підляського та Люблінського воєводств, введений надзвичайний стан.

Як повідомляла група «ІС», в Польщі очікують подальшої дестабілізації на кордоні з Білоруссю.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Президенты Азербайджана и Турции открыли аэропорт в деоккупированном Физули. ВИДЕО

В рамках однодневного визита президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган принял участие в открытии международного аэропорта Физули. Во вторник, 26 октября,...