Чим загрожує «поява» представників «ЛДНР» в Радбезі ООН, — заява Української делегації ТКГ

-

Читайте также

«У меня нет слов»: коллаборант из Крыма извинился за поддержку поправок Путина в Конституцию РФ

Коллаборант из временно оккупированного Российской Федерацией украинского города Керчь Константин Ерманов, публично извинился за то, что поддерживал путинские поправки...

У госбанков РФ закончились деньги для бюджета: что это значит

В Российской Федерации стремительно ухудшается экономическая ситуация. С начала января Министерство Финансов РФ испытывает сложности на рынке госдолга. Об...

Бюджетникам в ОРДЛО уже предлагают вакцинироваться «Спутником V»: что известно

На территории временно оккупированного Российской Федерацией Донбасса террористы «ДНР» уже предлагают работникам «бюджетной» сферы привиться от коронавируса опасной вакциной...

«Зустріч» з представниками т.зв. «ЛДНР», який влаштували росіяни, намагаючись використати Раду Безпеки ООН задля легітимізації заборонених в Україні терористичних організацій, виявилася подією, яка викликає серйозну стурбованість станом російської дипломатії. Про це повідомляє Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі, яка зробила певні висновки.

1. Подія звелася до того, що між собою дискутували представники російських маріонеткових організацій та український політтехнолог Михайло Погребинський, який, за задумом, схоже, мав представляти собою «…українську сторону у діалозі з Донбасом», а представник РФ в ООН В.Небензя намагався зіграти роль «…модератора дискусії».

2. Прозвучала пропозиція провести на окупованій РФ частині ОРДЛОУ «…референдум щодо статусу цих територій з дотриманням всіх міжнародних вимог».

3. Небензя стверджував, що Нормандський саміт (Україна, РФ, Франція, ФРН) не повинен заміняти «…Мінський формат». Що він мав на увазі під «Мінським форматом», залишилося загадкою, але це не завадило представнику РФ зробити акцент на тому, що «…нормандських зустрічей, можливо, більше не буде».

4. І найбільш цікаве, і навіть сенсаційне — Небензя заявив про «конфлікт на Донбасі»: it is not a domestic conflict in Ukraine, it is a political conflict between Russia and Ukraine («це не внутрішній конфлікт в Україні, це — політичний конфлікт між РФ та Україною»).

З приводу цього українська сторона ТКГ зробила висновки, що РФ намагається замінити процесс врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі (з її участю) в Нормандському форматі якоюсь «…дискусією між здоровими силами в Україні та представниками республік «ДНР» та «ЛНР»».

Також РФ намагається легітимізувати свої маріонеткові утворення шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН, та шляхом можливого проведення псевдо-референдуму, під час якого має бути «…визначена воля народу Донбасу»; на додаток — кваліфікувати цей процес як «…істинне виконання Мінських домовленностей».

Результатом реалізації цього задуму може стати однобічне визнання РФ так званих «ЛНР» та «ДНР» в якості «незалежних республік» або загроза такого визнання.

Це означає, що тиск на вище воєнно-політичне керівництво України, який керівництво РФ намагалося здійснювати протягом року після Паризьких домовленностей, не вдався, зазначають у ТКГ.

Від спроб лавіювання у відповідь на сильні та міжародно визнані кроки України щодо реалізації всього комплексу домовленностей у Нормандському форматі, керівництво РФ перейшло до відвертого шантажу міжнародної спільноти та, насамперед, Франції та ФРН, намагаючись дискредитувати їх роль як активних та послідовних учасників Нормандського формату.

Україні вдалося примножити та зміцнити на свою підтримку широку міжнародну коаліцію, а РФ натомість перейшла до діалогу зі своїми проксі-силами.

Українська делегація розцінює ці спроби РФ як передостанній крок в бік повного нехтування міжнародним правовим полем та переходу до стану повної ізоляції з боку міжнародної спільноти.

«Проведення до кінця поточного року нової зустрічі на вищому рівні у Нормандському форматі, яка б підбила підсумки спроб виконати домовленості, досягнуті за результатами Паризького саміту у грудні 2019 року, та на якій було б обговорено плани щодо подальшого їх виконання, залишається єдиною можливістю для РФ запобігти міжнародній ізоляції та виконати домовленості, щодо яких вона взяла на себе відповідальність на вищому рівні», — нагадують в українській делегації.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, з 2014 року Росія наполегливо намагається легалізувати на міжнародному рівні не тільки окупацію українського півострова Крим, але й окуповані території Луганської та Донецької областей. Ось тільки акції подібної «легалізації» практично завжди носять фіктивний і абсолютно неправовий характер.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее