Банкрутство імперської ідеї Росії: Резніков про статтю Путіна

-

Читайте также

На сайті Кремля за підписом Путіна з’явилася стаття, яка по якості не перевищує реферат із методички радянського лектора-агітатора, бо в ній перелічені найпоширеніші міфи, штампи, вигадки й маніпуляції про Україну та її історію вже тисячі разів спростовані, пише міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков для сайту Zn.ua.

Олексій Резніков

Проте Резніков все ж зазначає, що й у цьому матеріалі є на що звернути увагу — зокрема на фактичне визнання російським нацлідером краху імперської ідеї Росії.

«На мій погляд, цей текст є зізнанням у банкрутстві Росії як імперського утворення. А також демонстрацією страхів Москви, які вона намагається спроєктувати на Україну. Якщо взяти з історії будь-яку імперію, впевнену у власних силах, ми завжди побачимо набір переваг, які дозволяють поширювати вплив, укладати союзи, включати й утримувати в орбіті нові суб’єкти.

Ідеться і про військову потугу, і про м’яку силу: технологічні новації, передову соціальну організацію, проривні економічні моделі, а також певний комплекс ідей, який допомагає складовим різної природи триматися прикупі.

Проте автори з Кремля не пропонують українцям нічого, крім залякувань. І це найголовніша вразливість Москви.

Адже в Москви дуже обмежена пропозиція не тільки назовні. Континентальна імперія утримує контроль над десятками народів, у тому числі — багатомільйонними, переважно завдяки апаратові насильства. Якби йшлося про мінімальні політичні свободи чи бодай справедливу економічну співпрацю, то багато національних суб’єктів Російської Федерації робили б вибір не на користь «федерального центру», —  зазначає Резніков.

«Так само в Москви немає привабливої візії майбутнього. Згортаючи громадянські свободи, Кремль не зміг забезпечити добробут і безпеку людям. За даними російських соціологів, серед найбільших страхів росіян зараз — страх репресій із боку влади.

Пропагований із Москви концепт «русского мира» перетворився на синонім руїни. Підтвердження ми бачимо в Південній Осетії та Абхазії, Придністров’ї, в Нагірному Карабаху (звільнену частину якого зараз активно відновлюють), в окупованих районах Донецької та Луганської областей. І навіть в окупованому Криму, який планувався окупантами як вітрина, а став чи не найбільш дотаційним регіоном РФ», — резюмує український міністр.

Нагадаємо, Олексій Резніков розповів про мотиви, якими керується Кремль, стягуючи свої війська до кордонів України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Ситуация в Афганистане: Талибан штурмует центр провинции Гильменд

"Талибан" ведет широкомасштабный штурм города Лашкаргох, который является административным центром провинции Гильменд на юге Афганистана. Об этом говорится в...