Заблоковано ботоферму, що розповсюджувала дезінформацію в інтересах РФ. ФОТО

-

Читайте также

Заблоковано діяльність групи осіб, які несанкціоновано втручались в роботу мереж електрозв’язку, організували «ботоферму» та використовувалися в інтересах агресії РФ проти України, повідомляє пресцентр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, мешканці Херсону за адресами свого проживання встановили та адміністрували спеціальне телекомунікаційне обладнання. Воно дозволяло приховувати реальні мережеві ідентифікатори при створенні профілів на соціальних платформах, форумах та у месенджерах, шляхом зміни параметрів та характеристик трафіку.

Лише з 2019 року створено понад 20 тисяч фейкових акаунтів. Цифрові особистості використовувались для розсилки анонімних повідомлень про мінування, поширення дезінформації, а також інших протиправних дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки в Україні. Оплата за таку діяльність здійснювалася через заборонені російські платіжні системи.

Під час проведення санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили комп’ютери з відповідним програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання та понад 3 тисячі SІМ-карток.

Наразі у межах кримінального провадження проводяться відповідні судові експертизи, тривають допити осіб та інші слідчі дії спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення. Викриття злочину здійснювалося прокурорами спільно зі співробітниками Управління СБУ в Херсонській області. Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції.

Як повідомляла група «ІС», у Києві працювала потужна російська ботоферма, яка розповсюджувала фейки та чорний піар про політиків.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Польша открыла данные о погибших мигрантах на своей территории с начала кризиса

С начала миграционного кризиса на территории Польши погибли 8 нелегальных мигрантов. Один из них утонул в реке. Об этом...