Як військовослужбовці ССО ЗСУ вшанували пам’ять жертв політичних репресій. ФОТО

-

Читайте также

16 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій, який було затверджено указом президента у 2007 році з метою належного вшанування пам’яті людей, яких було страчено та закатовано за час більшовицько-комуністичного правління.

Десятками років влада Радянського Союзу приховувала сліди цих злочинів. Одним із яскравих прикладів тих звірств є київська Биківня – у Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій.

Кількість жертв політично-репресованих до сих пір не піддається точному підрахунку. З 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття було заарештовано більше ніж півтора мільйони осіб, більше половини із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, каторгу, табори та примусово направлені до психіатричних закладів.

Варто зазначити, що серед жертв, похованих на спецділянці НКВС у Биківні, є представники понад 30 національностей, а також іноземні громадяни, з-поміж яких найбільшу кількість складають громадяни Польщі, Німеччини, Ізраїлю, тощо. Серед інших іноземців є навіть японці та ассирійці.

Воїни сучасності пам’ятають, що терор і репресії вразили всі верстви українського суспільства: науковців, письменників, священників, художників, промисловців, військових, селян та багатьох інших людей. Тож військовослужбовці Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України (ССО ЗСУ) вшанували пам’ять жертв політичних репресій, та поклали квіти до історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Несерийный Су-57 срывает все сроки серийного производства

Начало серийного производства российских истребителей Су-57 ура-патриоты ожидали несколько лет подряд и, когда в 2019 году было объявлено, что ВКС РФ...