Як пройшов закритий турнір снайперів в зоні ООС. ФОТО

-

Читайте также

Зо два десятки снайперів із підрозділів ЗСУ, Нацгвардії та Нацполіції зібралися в зоні проведення операції Об’єднаних сил, щоб взяти участь у закритому турнірі зі снайпінгу. Репортаж з місця події публікує видання «Новинарня».

Турнір організував снайперський взвод 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ імені гетьмана Івана Виговського. Захід присвячено снайперам, які полягли, виконуючи бойові завдання.

“Ми завжди пам’ятатимемо наших побратимів. Вони полягли у бою, як справжні воїни. Тепер ми маємо продовжувати робити смерть ворогам, як це робили вони”, – каже командир взводу із позивним “Смайл”.

Організатори з конотопської бригади навіть розробили емблему змагань – це кумедна заквітчана смерть із косою несе снайперську гвинтівку. Виготовили мерч, “фірмові” футболки тощо.

Учасники турніру стріляють із гвинтівок вітчизняного виробництва UAR-10 та UBR-008 в калібрі .308, більшість гвинтівок у .338 калібрі –  іноземні: Remington, Savage, Accuracy International, HS Precision. Дистанція до мішеней – 795, 1040 та 1195 метрів для перших; 1040, 1195 та 1520 метрів – для других.

Стрільці й стрільчині – підтягнуті, міцні, красиві – по черзі лягають на каремат і мають хвилину на підготовку до пострілу. Видивляються ціль. Намагаються врахувати швидкість вітру, вимірюючи його спеціальним приладом – анемометром; роблять поправку на вітер.

Вереснева погода на Донбасі змінюється чи не кожні п’ять хвилин: то хмарно, то сонце, вітер дме то в один, то в інший бік, затихає на мить, щоб поновитися вже дужчим. Усі ці фактори потрібно враховувати, аби куля влучила в ціль. Хтось працює сам, хтось – у парі. Пари перемовляються між собою чітко, зосереджено.

Хто переможці

Із першого разу влучає в мішень на відстані 1100 метрів із гвинтівки калібру .308 снайпер 58 омпбр. Він стає найкращим в одній із номінацій. Перемагають і стрільці з інших підрозділів.

Найцікавіше і найважче в роботі зі снайперами та розвідниками – говорити про них так, щоб ніхто не зміг визначити цього особу військового ані за ім’ям, ані за псевдо, фотографувати так, щоб неможливо було здогадатися, чиє це обличчя, руки, одяг та з якого підрозділу боєць. Тож імен і позивних переможців у цьому тексті не буде. Але повірте на слово, працюють вони так, що не буде й жодних шансів у ворога.

Наприкінці змагань бійці розписуються на прапорі з символікою турніру. “Чим більше ти вб’єш сьогодні, тим менше доведеться нам вбити завтра”, – пише один з учасників. “За Україну та її волю!”, – пише інший.

Нагадаємо, на полігоні Навчально-тренувального центру в межах V Міжнародного снайперського турніру ССО ЗС України змагались 22 команди зі складових сил оборони України. Серед країн-партнерів були запрошені колеги із Сил спеціальних операцій США, Канади, Великобританії, Туреччини, Польщі та Литви.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В США представили зображення гіперзвукової наземної ракетної системи

Американська корпорація Lockheed Martin показала нове зображення системи гіперзвукової зброї наземного базування, яка розробляється в інтересах збройних сил США. Про...