Як бійці ЗСУ освоюють новітній комплекс артилерійської розвідки «Зоопарк-3»

-

Читайте также

Наразі проходять навчання обслуги новітнього вітчизняного комплексу контрбатарейної боротьби «Зоопарк-3». За словами його виробників, комплекс українського виробництва потужніший за іноземні зразки, які наші військові отримали від партнерів, пише АрміяInform.

Як розповів головний конструктор контрбатарейних і багатофункціональних радарів КП НВК «Іскра» Олексій Залевський, розроблення цього зразка РЛК на підприємстві почали у 2016 році. У 2019-му були проведені успішні державні випробування. І комплекс був прийнятий на озброєння ЗС України.

«Комплекс артилерійської розвідки дає змогу визначати координати стріляючих позицій мінометів, артилерії, координати точок старту ракетних комплексів залпового вогню та оперативно-тактичних ракет. Наразі ми проводимо роботи з авторського нагляду, спостерігаємо, як працює наш комплекс, дослухаємось до пропозицій військових, — зазначив Залевський.

За його словами, ця станція має високі тактико-технічні характеристики й розкривати їх зараз не на часі. Головне, що підприємство має замовлення від Міноборони за цим напрямом і працює над його виконанням.

«Цю станцію ми отримали ще торік. Обслуга, яка на ній працює, пройшла навчання на заводі. А згодом  здійснила марш від заводських воріт до пункту постійної дислокації частини. Це наш перший польовий вихід із залученням обслуги. Ми практично випробовуємо цю станцію, максимально тестуємо її», — розповів командир взводу – начальник радіолокаційної станції.

За словами офіцера, він може об’єктивно порівняти український комплекс з іноземними станціями, які власне є на озброєнні його підрозділу. «Наша станція більш автоматизована, вона перевищує наявні іноземні зразки, зокрема за дальністю розвідки. Це дозволить використовувати її не на лінії зіткнення, а подалі в тилу», — пояснив офіцер.

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС.  І таким чином збільшується живучість особового складу, який працює на цій станції.

Як повідомляла група ІС, черговий контракт на постачання до США радіолокаційної техніки українського виробництва підписало підприємство «Іскра».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Заступник генпрокурора повідомив, скільки дітей загинули в зоні через війну в Україні

Від початку війни в зоні бойових дій на Луганщині та Донеччині загинули 34 дітей, ще 100 отримали поранення, повідомив...