ВМС США озброюють кораблі системами проти дронів. ФОТО

-

Читайте также

Військово-морські сили США почали озброювати надводні кораблі протидроновою системою DRAKE. Про це повідомляє видання «USNI News», пише «Мілітарний».

Система випромінює високочастотні та низькочастотні сигнали, порушуючи зв’язок безпілотника з пультом оператора, і її можна носити в рюкзаку. Систему для боротьби з дронами DRAKE розробила компанія Northrop Grumman. Її використовували ще за часів воєн в Іраку та Афганістані для запобігання детонації саморобних вибухових пристроїв.

Тоді її встановлювали на бронеавтомобілі Humvee. Потім американська компанія пристосувала DRAKE для боротьби з дронами. Система випромінює сигнали на частотах, які зазвичай використовують дрони, і порушує їх комунікацію з операторами. Помічник оператора наведення з корабля прибережної зони «Kansas City» Кайл Менденхолл розповів, що ВМФ США почали озброювати DRAKE свої надводні кораблі.

«У наші дні будь-хто може просто купити дрон і використовувати його, щоб пролетіти над воротами та всім іншим. Таким чином, Військово-морський флот побачив дуже велику потребу в чомусь, що могло б захистити від чогось настільки простого, що стало звичайним явищем в наші дні», – розповідають у ВМФ.

Система працює на батарейках або з підключенням до корабля. Оператори можуть носити її в рюкзаку і переміщатися з нею по кораблю. На борту «Kansas City», зокрема, є кілька систем DRAKE.

В Україні також розробляють протидронові системи, так у 2019 році відбулась презентація продукції компанії “Квертус”, що призначена для боротьби з безпілотними літальними апаратами. Тоді Було продемонстровано два зразки – переносний та стаціонарний комплекс.

Як повідомляла група «ІС», ВМС США запропонували вітрильний дрон як мисливця за підводними човнами Росії і Китаю.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Конфеты от оккупантов: в Харькове оштрафована сеть магазинов

В Харькове Госпотребслужба обнаружила торговлю российскими конфетами в одной из сетей магазинов. Название ее не разглашают, но известно, что...