Вибухи на «Північних потоках»: Європейське космічне агентство опублікувало супутникові фото наслідків

-

Читайте также

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало фото наслідків вибухів на газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2» в Балтійському морі.

Як повідомляє Укрінформ, фото були опубліковані на сайті ESA.

«Жоден з трубопроводів не транспортував газ під час вибухів, але вони все ще містили стиснений метан – основний компонент природного газу – який викидався, створюючи широкий потік бульбашок на поверхні моря», — йдеться у повідомленні агентства.

Як зазначається, у зв’язку із викидом газу, який ставить під серйозне питання вплив інциденту на навколишнє середовище, вчені прагнуть отримати оптичні та радарні знімки Балтійського моря, щоб оцінити масштаби катастрофи.

Метан частково розчиняється у воді, потім виділяється в атмосферу у вигляді діоксиду вуглецю. Хоча він не токсичний, однак є другим найбільш поширеним парниковим газом, який викликає зміни клімату Землі.

Оскільки стиснений газ просочувався через пошкодження у трубі і швидко рухався до поверхні моря, розмір бульбашок збільшувався через зменшення тиску. Газові бульбашки на поверхі можна було побачити з космосу.

Як наголошується, завдяки супутниковим знімкам вчені можуть отримати дані про радіус бурління метану. Але визначити, скільки газу було викинуто, не можна. «Моніторинг метану над водою є надзвичайно складним, оскільки вода поглинає більшу частину сонячного світла в короткохвильовому інфрачервоному діапазоні, який використовується для дистанційного зондування метану. Це обмежує кількість світла, що досягає датчика, а це ускладнює вимірювання концентрації метану над морем у високих широтах», — йдеться у публікації.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, Данія помітила підозрілу активність безпілотників біля газового родовища у Північному морі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Стратегія рф зі знищення критичної інфраструктури України не ефективна — розвідка Британії

Розвідка Британії вважає, що стратегія рф зі знищення критичної інфраструктури України має не таку високу ефективність, як можна було...