В ЗСУ показали, як за останні роки змінилося харчування українських військових. ФОТО

-

Читайте также

Небо у безпеці: зенітники ЗСУ відпрацювали удари по повітряних та наземних цілях. ВІДЕО

Генеральний штаб ЗСУ повідомив про чергові навчання, які відбулися на Львівщині. Більше сотні військовослужбовців підрозділів охорони повітряного...

Руководил лично Путин: в РФ закончились крупные военные маневры

На завершающую фазу масштабных военных учений РФ «Гром-2019» прибыл президент Владимир Путин. Учения завершились испытаниями баллистических и...

В РФ депутат подарил пенсионеру телевизор и приказал смотреть один канал. ВИДЕО

В Российской Федерации депутат Сочинского горсовета Роман Бугайчук подарил ветерану из поселка Хоста телевизор, и приказал 90-летнему...

У Хмельницькій ракетній бригаді вже два роки, як перейшли на харчування військовослужбовців за каталогом продуктів. Сьогодні воїни-ракетники мають вибір із 400 позицій, а не з трьох з половиною десятків, як у ще радянській загальновійськовій нормі № 1.

Про це повідомляє видання Депо. Хмельницький.

«Зараз взамін комбінованого жиру в картоплі, холодної вермішелі, каш, тушонки і консервованої кільки в томаті, нам пропонують різноманітні страви із свіжого м’яса, риби, овочів та фруктів. Ми маємо комплексні обіди з кількох страв на вибір, смачні салати, заправки, кисломолочні продукти, солодощі та дні національних кухонь. При цьому, норма м’яса збільшилася на 40%,» — каже капітан Олексій Наконечний.

Чим  харчуються ракетники ЗСУ на Хмельни…

Це не через те, що збільшились норми. Як раніше так і зараз на день військовослужбовець повинен отримувати від 300 до 400 грамів м’яса. Змінилась система обрахунку цих норм на виході.

За нормою №1 норма м’яса на день для військовослужбовця закладалась з розрахунку як туша. Зараз добова норма розподіляється від ваги чистого, зачищеного м’яса. Для прикладу — туша свині чи телятини приблизно на 40% складається з кісток, сала, плівки, сухожилля, плюс – відсотків 20 ваги при приготуванні втрачається під час смаження і тушіння. Тобто ключовим сьогодні є питання: «А скільки м’яса солдат отримує фактично під час прийому їжі?»

«По суті, ми маємо відчутний «стрибок» у якісному харчуванні військовослужбовців,» — запевняють армійці.

Заступник командира бригади з тилу – начальник тилу підполковник Олександр Мельник переконаний, що завдяки відмові від послуг приготування і доставки їжі приватними фірмами, які виконували свої обов’язки не надто добросовісно – м’яко кажучи, вартість харчування змінилась не суттєво, лише на кілька гривень.

«Однак якість, за словами наших військовослужбовців, покращилась в рази. Їжа стала значно смачнішою, поживнішою, кориснішою, — констатує офіцер. — В харчовому раціоні дотримано базовий принцип розподілу калорій у нормах на добу – від 3500 до 6000 калорій. Раніше військовослужбовці і не мріяли про банани, яблука, персики, кавун, диню чи виноград за обідом і каву та соки на сніданок. Нині, лише обід містить понад 2 тисячі калорій. У новій системі навіть продумано збалансований раціон із щоденно необхідною кількістю мінералів та інших поживних речовин для здоров’я наших військових,» — підкреслює заступник з тилу.

Оновлена їдальня оснащена усім необхідним, в ній зроблено капітальний ремонт усіх приміщень, проведено повне технічне переоснащення, в залі нові і зручні стільці та столи, великий плазмовий телевізор, навіть фонтан є. Впроваджено нову систему електронного контролю «Електронний склад» та електронного обліку харчування, що дає можливість відстежити залишки продуктів на складі, кількість отриманих та використаних продуктів на приготування страв за кожний прийом їжі і порівнювати їх з меню.

На відміну від старої системи харчування — за аутсьорсингом, важливим результатом впровадження нової є залучення до організації харчування штатних кухарів, що підвищує бойову готовність і автономність дій особового складу. Крім того, введено в штатний розпис військової частини цивільний обслуговуючий персонал їдальні, що вивільняє військовослужбовців від здійснення невластивих функцій та дає можливість займатися своєю фаховою підготовкою.

Ще однією перевагою запровадження нової системи харчування є її захищеність від корупційної складової, адже закупівля продуктів харчування здійснюється без участі фірм-посередників за допомогою майданчика електронних закупівель «Прозорро».

Військовослужбовці, що проходять службу у військовій частині, у перші дні запровадження нової системи були здивовані та не вірили, що так буде і надалі. Багато хто говорив; «…місяць, два і все, повернемося до чорних макаронів», «…скоро забракне коштів так смачно нас годувати».

Коштів не забракло, до чорних макаронів не повернулися. Усі військовослужбовці бригади: від солдата до командира переконані — вороття назад немає, наша армія буде лише вдосконалюватися та міцнішати. На кухні в тому числі. Нова система добре себе зарекомендувала, дала можливість перейти до сучасних міжнародних стандартів з прозорим контролем, хорошим забезпеченням і не високою вартістю.

Нагадаємо, як раніше повідомляла група ІС, раніше Окружний адміністративний суд Києва відмовив у відновленні дії наказу Міністерства оборони України «Про перехід військових частин (установ, закладів) ЗСУ на систему продовольчого забезпечення із застосуванням каталогу продуктів харчування в 2019 році».

Свежее

Небо у безпеці: зенітники ЗСУ відпрацювали удари по повітряних та наземних цілях. ВІДЕО

Генеральний штаб ЗСУ повідомив про чергові навчання, які відбулися на Львівщині. Більше сотні військовослужбовців підрозділів охорони повітряного...

В Швейцарии найден мертвым предполагаемый любовник Путина: что известно

В Швейцарии найден найден мертвым помощник Путина, заявивший о нетрадиционной сексуальной ориентации президента РФ. Об этом сообщает Polskie radio. «Личный ассистент Путина Юрий Михалевич...

Армия США готова испытать секретное сверхдальнобойное орудие: детали

Сухопутные силы армии США готовы к испытанию сверхдальнобойного орудия с уникальными возможностями и дальностью стрельбы в 1150 миль (1850 км). Вооружение таким комплексом...

Это может быть интересно