У 199-у Навчальному центрі Десантно-штурмових військ на Житомирщині триває підготовка військовослужбовців строкової служби.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Учорашні 20-27-річні юнаки були призвані до лав Збройних Сил України в літку цього року. На загальновійськовому полігоні, для підвищення психологічної стійкості та готовності, інструктора Центру навчають молодих десантників діяти в різних умовах бою.

Зокрема, знищувати ворожу бронетехніку та діяти в складі підрозділу під час проходження вогневої штурмової смуги перешкод. В ході виконання даних вправ, інструкторами застосовуються різні піротехнічні засоби, аби максимально зімітувати реальну бойову обстановку.

Під час обкаткою бронетехніки, необхідно короткими перебіжками дістатися окопу, вести вогонь по оптичних засобах бойової машини, пропустити її над собою та вразити кумулятивною гранатою. Після детонації та вибуху гранати, десантник повинен знищити її екіпаж.

За словами керівника занять, вправа є важливим елементом у підготовці військовослужбовців, адже проходячи обкатку технікою, вони розвивають психологічну впевненість у власних діях під час вірогідного бою з ворожими броньованими транспортними засобами.

На вогневій штурмовій смузі перешкод, молодим десантникам у складі підрозділу необхідно було здолати різні елементи: задимлений бліндаж, ділянку з колючим дротом, яку потрібно пройти по-пластунськи, бетонну стіну, ділянка поваленого лісу, декілька одиниць палаючої броньованої техніки та приміщень різного типу.

Також на одному із містечок полігону під час занять з інженерної підготовки, молодих воїнів навчали обладнувати польові фортифікаційні споруди. Млоді десантники опановують військову справу від простого до складного: обладнання окопу для стрільби лежачи, з коліна, стоячи, а згодом обладнувати та маскувати позиції підрозділів.

Як повідомляла група ІС, резервісти десантно-штурмових військ Збройних сил України відпрацювали навички стрибків з парашутом.