В Україні розпочато будівництво патрульних кораблів для Держприкордонслужби. ФОТО

-

Читайте также

Пакистан впервые показал китайские танки VT4. ФОТО и ВИДЕО

Командование сухопутных войск Пакистана во главе с начальником штаба сухопутных войск генералом Камаром Джаведом Баджвой во вторник, 22 сентября,...

В КНДР убили южнокорейского чиновника: что происходит

Отношения между Южной Кореей и КНДР продолжают обостряться. На Севере в начале недели был убит южнокорейский чиновник. Об этом...

Желающих получить бесполезный «паспорт ДНР» заставят пройти дактилоскопию

При подаче документов на «паспорт ДНР» необходимо будет проходить процедуру дактилоскопии. Об этом со ссылкой на «народный совет» непризнанной...

Сьогодні 22 липня 2020 року у Миколаєві на території суднобудівного заводу «Нібулон» розпочато реалізацію проекту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України, повідомили в МВС України.

«Сьогодні ми закладаємо перші патрульні катери для Державної прикордонної служби України. Підписано контракт з французькою компанією ОСЕА», — сказав Арсен Аваков.

Під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів очільник МВС зазначив, що компанія ОСЕА обрала партнером завод «Нібулон» виходячи з його високого рівня професіоналізму та компетенції.

«Тому я з честю можу сказати, що ці наші кораблі будуть називатися «кораблі компанії ОСЕА-Нібулон». В рамках реалізації цього проекту Україна отримає сучасні кораблі для захисту державного кордону, здобуде сучасні технології в будівництві кораблів. Що в подальшому дозволить нам самостійно обслуговувати кораблі та розвивати власне виробництво», — сказав міністр.

За словами Арсена Авакова, проект передбачає протягом трьох років будівництво і отримання Держприкордонслужбою України 20 найсучасніших патрульних катерів.

«Прийнято рішення Кабінету Міністрів і Міністерство фінансів швидко зробить для нас необхідні фінансові розрахунки», — додав  міністр.

Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен наголосив на швидкості, з якою реалізується проект.

«Перші переговори розпочалися два роки тому і вже 2021 року, ми сподіваємося, перші катери будуть поставлені замовникам. Контракт є послідовником іншого великого проекту – поставки 55 вертольотів, виробництва компанії «Airbus». Ці два контракти вписуються в контекст політичної підтримки,, яку Франція надає Україні. Дякую за роботу і високий рівень професіоналізму міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та його команді», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол.

За словами директора компанії ОСЕА Ролана Жосара компанія «Нібулон» є надійним партнером у виробництві катерів.

«Проект передбачався в спільній реалізації з Україною, тому нам важливо було знайти надійного партнера. Ми зробили цей вибір. З компанією «Нібулон» у нас спільні цінності, які єднають, а також компанія має високий рівень професіоналізму і якість роботи. Наразі ми розглядаємо більш широкий напрям нашої співпраці, яка буде спрямована на ринки інших країн», — зазначив він.

За умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України і Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва кораблів на суму 136,5 млн. євро.

Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство «Нібулон». Воно збудує кожне четверте з двадцяти — тобто загалом п‘ять суден проекту FPB 98 MKI. Це маневрений патрульний корабель довжиною 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль із малою осадкою для плавання на мілководді. Кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами.

Вони будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.

Як повідомляла група «ІС», сторожові катери ОСЕА для України: погляд з близька.

загрузка...

Свежее

В оккупированном Крыму стремительно высыхает водохранилище: фото с высоты

В Бахчисарайском районе оккупированного Крыма пересыхает Новоульяновское водохранилище. В Сети опубликовали новые снимки пересохшего водоема. Политолог Виктор Таран опубликовал фото...

Великобритания срочно готовит санкции против правящего режима в Беларуси: что известно

В МИД Великобритании идет работа над составлением санкционного списка, подобного известному «списку Магнитского». Санкции собираются вводить против тех, кто нарушает права человека в Беларуси. Известно,...

Протесты в Беларуси: МВД опубликовало записи с призывами стрелять в протестующих боевыми патронами

Белорусская полиция опубликовала записи телефонных разговоров, на которых якобы "жители" Минска просят силовиков стрелять в протестующих боевыми патронами. Соответсвующее видео появилось на канале МВД...