Домой Фото В Румунії почалися українсько-румунські навчання “Ріверайн – 2019”. ФОТО

В Румунії почалися українсько-румунські навчання “Ріверайн – 2019”. ФОТО

67

Сьогодні в Румунії стартували двосторонні українсько-румунські навчання “Ріверайн – 2019” за участі підрозділів Військово-Морських Сил ЗС України, Морської охорони ДПС України, Морських сил та берегової охорони Румунії. Мета — відпрацювання спільних дій багатонаціональних катерних тактичних груп в акваторії річки Дунай, повідомили в прес-центрі ВМС ЗСУ. Загалом двосторонні навчання проходитимуть протягом трьох днів в акваторії річки Дунай, де українські та румунські колеги спільно відпрацюють основні елементи по забезпеченню безпеки у протоках та річкових секторах.

Навчання розпочались з урочистої церемонії відкриття, яку очолили командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко та начальник Головного штабу Морських сил Румунії віце-адмірал Александру Міршу.

– Проведення цього навчання ми розглядаємо як добру нагоду підвищити рівень взаємосумісності та спроможностей українських та румунських військово-морських сил, прикордонної поліції та берегової охорони, захід дозволяє нам якісно тренувати сили та запроваджувати міжнародні стандарти взаємодії між військовими моряками, — наголосив під час промови командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко. – Попереду дні наполегливої та цікавої роботи. Кожен із вас є професіоналом своєї справи і саме час це продемонструвати, — додав керівник національного флоту.

Від Військово-Морських Сил ЗС України в цьогорічних навчаннях беруть участь малі броньовані артилерійські катери “Аккерман” та “Вишгород”, навчальний катер “Сміла” та вертоліт Мі-14, від румунської сторони – два броньованих патрульних катери, два річкових тральщики, один патрульний катер та річковий буксир. 

– Виклики та загрози безпеці та операційному середовищу, забезпечення безпеки судноплавства змушують нас діяти разом. Цей вид навчань є гарна можливість для навчання персоналу використовувати стандарти НАТО, а також вдосконалення системи спільного режиму дій сил-учасниць, — зазначив під час звернення до учасників навчань начальник Головного штабу Морських сил Румунії віце-адмірал Александру Міршу.

Навчання триватимуть до 6 вересня та включатимуть в себе такі основні елементи, як тактичне маневрування, протимінні дії, пошук та рятування людини, що впала за борт, доглядова операція.

Раніше стало відомо про те, що в зоні ООС пройшли навчання морської піхоти.