Український виробник презентував кулеметний комплекс та засоби захисту. ФОТО

-

Читайте также

У Міноборони відбулася презентація військової амуніції від виробника засобів індивідуального захисту для армійських, поліцейських і цивільних потреб – ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту» (ТМ Rarog), пише АрміяInform.

Харківський виробник під брендом Rarog виготовляє серію тактичного спорядження, включаючи підсумки для бронежилетів, ременно-плечові системи, і є ексклюзивним виробником піхотного тактичного комплексу «Хижак» для кулемета ПК/ПКМ.

Зауважимо, що «Хижак» не новий комплекс – компанія його презентувала, ще у 2016 році. Тоді ж було передано кілька десятків комплексів підрозділами ЗСУ та Нацгвардії.

«Хижак» під силу далеко не всім у прямому сенсі цього слова. Комплекс розрахований на 600 набоїв, що загалом важать 25 кг, ще додайте 7 кг самого комплексу (рюкзак), ще бронежилет і, власне, сам кулемет на додачу. Оператором такого вогневого «гаджета» може бути тільки військовий із гарною фізичною підготовкою. Таким і має бути справжній кулеметник», – пише інформагенція МОУ.

Наразі подібний комплекс є на забезпеченні тільки в армії США. До речі, харківських виробників на створення цього зручного комплексу для кулеметників надихнув американський фільм «Хижак», звідки і назва продукту. У наших воїнів, які виконують бойові завдання на Сході, нині близько 100 таких комплектів. Утім, це подарунки від виробника чи волонтерів.

Окрім цього, тут представили тактичні рукавиці: загальновійськові — для спецпідрозділів та для танкістів. До речі, для танкових підрозділів виготовили негорючі рукавиці, які стануть ідеальним функціональним доповненням до вже існуючого нового костюму, який не піддається впливу полум’я.

Наразі військові вироби завершують тестове використання виробів. А фахівці ГУ РСМЗ ЗС України вже виконали технічний опис продукту, який майже повністю готовий до постачання для потреб українських армійців.

Юрій Федоров, що є директором Харківського заводу засобів індивідуального захисту, разом із колегою, за їхніми словами, представили першу в Україні пластикову стрічку для набоїв. Ця розробка теж не нова. Ідея створення пластикової стрічки народилася навесні 2015 року після запуску у виробництво комплексу «Хижак». Назагал її презентували у 2017 році.

«З цією розробкою набагато простіше і швидше виконувати бойові завдання. До прикладу, якщо звичайна кулеметна стрічка має 25–50 з’єднань, то коли відстрілюєш 20, решта починає чіплятися за гілки, або ж створювати характерний звук. З пластиковою ж по-іншому. З кожним пострілом з’єднання від патрона відлітає і його не потрібно збирати. Він легший і дешевий. Для того, аби спорядити стрічку патронами, є і спеціальне обладнання, яке спорядить автоматично по 100 патронів і запакує їх у поліетилен. На складі це не забере багато часу, аби звідти поставляти готовими комплектами користувачу. Час, який військові витрачали на спорядження патронами стрічки, може піти на тренування або ж відпочинок», — поінформував Юрій Федоров.

Як повідомляла група ІС, новий український військовий дрон ACE ONE презентують на виставці «Зброя та безпека 2021» у Києві.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Военные Армении обстреляли позиции Азербайджана: что известно

Сегодня, 25 июля, Вооруженные силы Армении с позиций, расположенных близ села Юхары Шорча Басаргечарского района, подвергли непрерывному обстрелу позиции...