На міжнародному полігоні поблизу села Чинку (Румунія) триває підготовка підрозділів до активної фази навчань. Протягом кілько днів, зведена ротна тактична група 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України, продовжує тренуватися у злагоджені підрозділів під час оборонних та наступальних дій. Про це повідомляє командування ДЕсантно-штурмових військ ЗСУ на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

За командою керівника навчань, підрозділ OPFOR приступив до наступальних дій. Спочатку, по оборонним позиціям десанту, умовно був здійснений артилерійський обстріл для максимального ураження військової техніки та живої сили, щоб забезпечити скрите висування своїх військ. Після чого противник перейшов в наступ.

Використавши добре підготовлені позиції та маневреність свого підрозділу, українські десантники не зазнали втрат особового складу та військової техніки від артилерії противника. Вогнем зі стрілецької зброї, бойових машин та використовуючи бронегрупу, скували атаку умовного противника, чим створили сприятливі умови для відходу на запасні позиції у встановлений час.

Під час тактичних дій, воїни-десантники вміло застосовували бойову техніку, адже мають за своїми плечима чималий досвід ведення бойових дій на Сході України. Жодна бойова машина не знаходилася на ротному опорному пункті, а мала свої декілька районів, з яких, за командою командира висувалися на загрозливий напрямок, здійснювали вогневе ураження противника і швидко здійснювали відхід.

Для даного маневру і застосування бойових машин піхоти БМП-2, противник не знайшов протидії. Це дало можливість з дальніх відстаней уражати його вогнем, не маючи втрат.

Наступним етапом тренування українських десантників, було відпрацювання елементів контратаки з висуванням з глибини оборони батальйону.

Головним завданням на цей навчальний день, для зведеного підрозділу Десантно-штурмових військ України, було розташування на місцевості, заняття вихідного району для наступу, висування, розгортання у предбойові і бойовий порядки, зміна напрямку наступу та атака умовного противника.

— Особовий склад на даному етапі навчань, показав високий рівень навченості. Швидко реагував на дії противника, маневрував та в загальному діяв без шаблону, не зважаючи на незнайому гірську місцевість, наносив втрати противнику, які фіксували за допомогою системи «MILES». Важливо відмітити, що рівень підготовки військовослужбовців, що були залучені до даного навчання має високу оцінку та схвальні відгуки від організаторів багатонаціональних навчань «SABER GUARDIAN- 2019,» — відзначив командир зведеної ротної тактичної групи 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України майор Сергій Смоляк.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла, що НАТО проводить свої навчання поблизу кордону з РФ.