Українське підприємство опановує випуск реактивних снарядів. ФОТО

-

Читайте также

На ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод» опановують виробництво нових вітчизняних реактивних снарядів «Тайфун» з повністю українських комплектуючих. Реактивний снаряд калібру 122 м «Тайфун-1» розроблений науковцями та інженерами державного КБ «Південне» в рамках української ракетної програми, повідомляє «Defense Express».

«Це нова розробка — українська ракета яка є альтернативою і заміною старих систем «Град», — розповів головний технолог ДП «НВО «ПХЗ» Олексій Кириченко.

На відміну від старих радянських снарядів 9М22 (та інших модифікацій), що ніколи не вироблялись на підприємствах України (або УССР), новий РС 9М221Ф «Тайфун-1» буде повністю виготовлятися на вітчизняних заводах.

«Починаючи від корпусного елемента і закінчуючи гумотехнічними виробами, які там зараз встановлено і саме паливо, яке використано для заправлення, це вже зроблено повністю на вітчизняних компонентах», — відзначив Олексій Кириченко.

Нагадаємо, українська версія 122 мм реактивного снаряду має вдвічі більшу максимальну дальність стрільби ніж старий радянський РС (40 км проти 20 км при аналогічній за масою осколково-фугасній бойовій частині у 18,4 кг), що й досі стоїть на озброєнні Збройних сил України.

Розробка КБ «Південне» повинна буде не тільки замінити старі боєприпаси для РСЗВ БМ-21 «Град», а й використовуватись у більш сучасних системах, вже вітчизняної розробки — БМ-21УМ «Берест» та РСЗВ «Верба».

Крім того, на базі РС «Тайфун» дніпровські фахівці розробляють керований варіант боєприпасу — «Тайфун-1М». Такі снаряди дозволять наносити набагато більш точні удари по окремим цілям та позиціям ворога, використовуючи для ураження лише кілька РС замість випуску повного пакета з великим розкидом.

Перші випробування нового виробу від КБ «Південне» відбулися минулого року. Тоді перевірялася можливість пусків реактивних снарядів на мінімальну дальність (5 км).

В жовтні 2019 року макет «Тайфуна» був вперше публічно представлений у Києві на Міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2019».

Своєю чергою, у квітні цього року, в рамках масштабних ракетних випробувань, відбулися пуски РС 9М221Ф «Тайфун-1» на максимальну дистанцію у 40 км. Випробування проходили на Державному випробувальному полігоні «Алібей» в Одеській області.

Як повідомляла група “ІС», в Міноборони України спростували чутки про згортання ракетної програми.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Україні відкрили центр кібербезпеки. ФОТО та ВІДЕО

Президент Зеленський відкрив "Кіберцентр UA30", фахівці якого мають запобігати віртуальним атаками на українські об'єкти. "Вважаю, що в цілому це -...