У Польщі стартувала практична фаза навчань Dynamic Front 2021 за участі артилеристів ЗСУ. ФОТО

-

Читайте также

На полігоні поблизу польського міста Торунь розпочалася практична фаза міжнародних навчань Dynamic Front 2021, у межах яких батарея 2А36 «Гіацинт-Б» артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Сухопутних військ ЗСУ спільно з іноземними колегами-артилеристами виконуватиме бойові стрільби.

Рівно о 6 годині 17 травня командир українського підрозділу отримав бойовий наказ, відповідно до якого батарея висунулася з району зосередження на вогневу позицію для проведення тактичних дій, повідомляє АрміяInform.

Загальне керівництво діями артилерійських підрозділів різних країн здійснює командування 41-ї бригади польової артилерії 7-ї американської армії, яку ще називають Європейською — це 7-ма польова армія США, що від закінчення Другої світової війни базується в Європі.

Як розповів пресофіцер артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков, усі дії зведеного підрозділу СВ ЗС України відбуваються за натовськими алгоритмами.

«Командування нашого зведеного підрозділу отримало від керівництва навчань попереднє бойове розпорядження з робочою картою. У ньому було визначено зону інтересу, район проведення операції (бойових дій), сили та засоби противника, свої сили та засоби тощо. Бойове розпорядження також включає такі пункти, як «завдання», «виконання», «забезпечення», «управління та зв’язок», — розповів офіцер

На основі попереднього бойового розпорядження були розроблені варіанти дій. Це один з основних етапів планування, що має 8 стандартизованих процесів. Варіанти дій оформлюються на оверлеях, схемах, робочих картах з відповідними тактичними розрахунками: співвідношення сил і засобів своїх підрозділів і противника по тактичних завданнях (напрямках, районах); перегрупування підрозділів (перевезення різними видами транспорту); кількісно-якісних показників тактичних завдань; використання різних видів резервів. Розроблені варіанти дій повинні відповідати відповідним критеріям реалістичності, бути життєздатними.

Тобто робота, яка відбувалася в артилерійському підрозділі, є аналітичною, що потребує глибоких фахових знань і практичного досвіду особливостей використання артилерійських підрозділів, що мають різне озброєння та штатну комплектацію.

До слова, трохи про озброєння підрозділів країн-учасниць. Україна, як уже йшлося, представлена батареєю 2А36 «Гіацинт-Б». Це радянська буксирувана гармата калібру 152 мм, що вважається великим калібром. Вона призначена для придушення та знищення живої сили, вогневих засобів і бойової техніки противника, що перебуває на марші, в місцях скупчення та опорних пунктах. Максимальна дальність стрільби осколково-фугасним снарядом (саме такими снарядами і буде вестися вогонь під час навчань) — 28,5 км.

Артилерія Республіки Польща представлена батареєю САУ Krab — це польська самохідна гаубиця калібру 155 мм, сумісна з боєприпасами НАТО. Артилерійська установка має польську ліцензійну башту від британської САУ AS-90 зі стволом калібру 155 мм і завдовжки у 52 калібри. Максимальна дальність стрільби — 30 км стандартними боєприпасами. Артилерія Королівства Данія представлена мінометною батареєю М/10 — модифікація ізраїльського 120 мм легкого міномета «Солтам» К6. Максимальна дальність стрільби — 7 км 200 м.

Як повідомляла група ІС, в рамках навчань Dynamic Front 2021 батарея 2А36 проводила пристрілочну стрільбу 152-мм осколково-фугасним снарядом.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Морпіхи завершили курс з управління маломірними катерами під керівництвом інструкторів з США. ФОТО

У 36-й окремій бригаді морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського завершився курс підготовки інструкторів щодо експлуатації та застосування жорстких...