Спікери парламентів України та Латвії відвідали район проведення ООС. ФОТО

-

Читайте также

У середу, 19 травня, Спікер Сейму Латвійської Республіки пані Інара Мурнієце, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, представники Сейму та дипломатичного корпусу Латвії, заступник Міністра оборони України Ігор Старобінський та інші офіційні особи в рамках робочої поїздки відвідали Донеччину. Про це інформує прес-центр ООС.

Із ситуацією в регіоні їх ознайомили Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

Члени делегації поспілкувалися з місцевими мешканцями у прифронтовому селищі Опитне Донецької області, які розповіли про проблеми, з якими доводиться стикатися через збройну агресію Російської Федерації проти України. Ще до початку бойових дій тут мешкало близько 700 жителів, а нині проживає лише 38 осіб. Гості оглянули ділянку лінії електропостачання, яка нещодавно була відновлена.

Також делегація ознайомилася з життям та побутом українських захисників однієї з бригад, яка виконує бойові завдання неподалік Донецька.

У прифронтовій Авдіївці Інара Мурнієце наголосила, що Латвійська Республіка та Україна будують мости співпраці, зокрема, активно взаємодіють міста-побратими двох країн, Латвія приймає на відпочинок українських дітей. За її словами, Латвійська Республіка послідовно підтримує територіальну цілісність й суверенітет України, і робитиме це й надалі.

«Сьогодні ми були на фронті і бачили наслідки війни, дуже багато зруйнованих будівель. Спілкувалися з місцевими жителями. І хочеться відзначити, що попри складності прифронтового життя, вони залишаються патріотами. А ще, ми побачили успіхи у становленні української армії та прогрес у розвитку інфраструктури Донбасу. Ми завжди будемо поруч з Україною», — сказала Спікер Сейму Латвійської Республіки.

«Військові виконують не лише свою безпосередню функцію, захищаючи нас на фронті, захищаючи територіальну цілісність, але й допомагаючи простим людям пройти всі ті випробування, які принесла війна. Завдання, які поставлені владою всіх рівнів, починаючи від місцевої, обласної державної адміністрації, від військових, від Верховної Ради, Кабінету міністрів, від Президента – вони направлені на те, щоб якомога швидше повернути свої території, повернути найголовніше, що є в кожній державі – своїх людей», – наголосив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Члени делегації віддали шану загиблим українським військовим на Меморіалі Пам’яті поблизу Слов’янська, відвідали почесне консульство Латвійської Республіки у Слов’янську. Голови військово-цивільних адміністрацій Авдіївки, Слов’янська та Торецька отримали від латвійських друзів сертифікати на гуманітарну допомогу для жителів Донеччини.

Також делегація оглянула організовану Міністерством оборони України спеціалізовану експозицію плакатів і світлин, присвячену співпраці України з НАТО.

За словами заступника Міністра оборони України Ігоря Старобінського, експертна група політики військових зв’язків з громадськістю Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій у взаємодії з Центром інформації та документації НАТО в Україні наразі презентує даний просвітницький проект у різних аудиторіях у всіх куточках країни. Його метою є підвищення поінформованості українців про Північноатлантичний Альянс, багату історію НАТО, партнерську та стратегічну підтримку Україні.

Нагадаємо, група ІС інформувала, що країни Балтії відкрили Почесні консульства в районі проведення ООС.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Шантаж продолжается: российские террористы саботируют работу ТКГ

Российские террористы из группировки «ЛНР» продолжают саботировать работу Трехсторонней контактной группы. Об этом говорится в сообщении издания «Информационный навигатор». Со...