СБУ викрила шахраїв за розповсюдження підробленої «вакцини Pfizer». ФОТО

-

Читайте также

СБУ викрила міжнародне злочинне угруповання, яке продавало підроблену «вакцину» від коронавірусу. Зловмисники рекламували свої послуги і стверджували, що можуть поставляти вакцину від компанії Pfizer. Насправді, вони займалися шахрайством і не мали жодного стосунку до оригінальної продукції, повідомляє пресцентр спецслужби.

Співробітники СБУ встановили, що до складу угруповання входили громадяни України, РФ, Нігерії та Сьєрра-Леоне. Скориставшись інформаційним приводом, що американська компанія Pfizer офіційно почала поставки в Україну, шахраї вирішили на цьому заробити.

У мережі Інтернет вони розмістили рекламу щодо функціонування підприємств, зареєстрованих на території України, що начебто мають можливість поставляти вакцину від Pfizer.

Щоб переконати клієнтів у наявності вакцини, члени злочинної групи надавали потенційним покупцям підроблені гарантійні листи від українських банків. Серед іншого, там були зазначені розрахункові рахунки для переведення коштів, які відкриті на громадян України. Вартість однієї фейкової вакцини становила $250.

СБУ встановила, що зловмисники працювали, у першу чергу, на клієнтів з РФ та Індії – саме туди була таргетована їхня рекламна кампанія. Задокументовано факти отримання передплат від «клієнтів» на тисячі доларів США.

СБУ, у співпраці з МОЗ України, викрила зловмисників та перекрила канал незаконного продажу підробленої вакцини Pfizer до інших країн наприкінці квітня.

Таким чином, СБУ не дала зловмисникам дискредитувати Україну в очах компанії Pfizer. Відповідно до політики американської компанії приставки вакцини проти COVID-19 здійснюється виключно за контрактами, укладеними між компаніями групи Pfizer та державою. Поставки вакцини здійснюється відповідно до переважних каналів поставки і конкретно до визначених державою місць вакцинації.

Нагадаємо, українські кіберполіцейські систематизували інформацію про типові випадки шахрайства, до яких вдаються не чисті на руку люди під час коронавірусу і як вберегтись від них.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Вооруженные нападения в Нигерии: десятки погибших

На северо-востоке Нигерии в результате вооруженных нападений 3 июня погибли 88 человек, сообщает агентство Anadolu со ссылкой на пресс-секретаря...