СБУ блокувала роботу мережі з легалізації тіньових коштів через криптовалюту. ФОТО

-

Читайте также

У 2017-2020 роках група громадян створила низку онлайн-ресурсів, які дозволяли жителям України та країн колишнього СНД конвертувати криптовалюту у готівку та безготівкову форму. Так вони відмивали кошти з сумнівним джерелом походження, повідомляє пресцентр СБУ.

Ці операції проводились без сплати обов’язкових платежів і не відображалися у податковій звітності їхніх клієнтів. Оперативники спецслужби встановили, що видача необлікованої валюти в Україні здійснювалась через обмінні пункти, задекларовані ліцензіатами Нацбанку. Проведення так званих «перестановок» готівки та обмін криптовалют відбувалися за кордоном та забезпечувалися тіньовими представництвами організаторів.

Для документування протиправної діяльності співробітники СБ України та Нацполіції провели у Києві 8 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання зловмисників. Під час слідчих дій правоохоронці вилучили велику суму готівки у різних валютах, банківські картки, комп’ютерну техніку, спеціальне обладнання та документацію, що підтверджують незаконну діяльність.

Також виявлено SIM-картки російських операторів, маршрутизатори мобільного та інтернет трафіку. Перевіряється інформація щодо використання сервісу WebMоney при обслуговуванні клієнтів. Адже доступ до його доменів заборонений рішенням РНБО.

Як повідомляла група «ІС», СБУ викрила ботоферми, які поширювали фейкові повідомлення в соцмережах.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі: дані СЗР України

Служба зовнішньої розвідки України підготувала огляд терористичної активності, яка спостерігалася у країнах світу, станом на 24.06.2021 року. Ісламська Республіка Афганістан...