Розробник оновив протикорабельний комплекс «Нептун»: опубліковано перші фото

-

Читайте также

Журналісти побачили перші фото берегового протикорабельного комплексу РК-360МЦ «Нептун» від ДержККБ «Луч» в оновленому вигляді, з розміщенням базових машин на шасі всюдиходу Tatra. Перші машини зі складу першого дивізіону протикорабельного берегового комплексу РК-360МЦ «Нептун», кияни та гості міста зможуть побачити під час військового параду, що пройде з нагоди 30-ї річниці Незалежності України 24 серпня 2021 року у Києв, пише «Defense Express».

Буде продемонстровано сім машин. Загалом до складу одного дивізіону РК-360МЦ «Нептун» входить 19 одиниць техніки. Це рухомий командний пункт РКП-360 та по шість одиниць пускових установок УСПУ-360, транспортно-заряджаючих машин ТЗМ-360 та транспортних машин ТМ-360.

Нагадаємо, перший зразок протикорабельного наземного комплексу РК-360МЦ «Нептун» в якості базових мав шасі КрАЗ-7634НЕ (для пускової установки УСПУ-360) та шасі КрАЗ-6322 (для рухомого командного пункту РКП-360, транспортно-заряджаючої машини ТЗМ-360 та транспортної машини ТМ-360).

Необхідність переходу на нове шасі була викликана рішенням замовника — Міністерства оборони з огляду на неспроможність вчасного виконання замовлень з боку вітчизняного автовиробника, нестабільність роботи ПрАТ «АвтоКрАЗ» та претензії до якості нових вантажівок.

На фото машини комплексу РК-360МЦ «Нептун» — рухомий командний пункт РКП-360, пускова установка УСПУ-360, транспортна машина ТМ-360 та транспортно-заряджаюча машина ТЗМ-360 (без контейнерів) у попередній версії.

УСПУ-360 — раніше на шасі КрАЗ-7634НЕ 8х8, мобільний командний пункт РКП-360 — на шасі КрАЗ-63221 з броньованої кабіною від «Варта» і броньованим кунгом. Транспортно-заряджальна машина ТЗМ-360 з бронекабіною від «Варта» і транспортна машина ТМ-360 — раніше на базі КрАЗ-63221.

Нептун КрАЗЗагалом один дивізіон має боєкомплект з 72 крилатих ракет Р-360, пуски яких (4 на кожній УСПУ) можуть відбуватися кожні 3-5 секунд. Крилата ракета Р-360 «Нептун» має масу 870 кг, при вазі бойової частини у 150 кг, швидкість становить близько 900 км/год.

Крилата ракета комплексу «Нептун» здатна уразити ціль на відстані до 280 км, а потужності її бойової частини достатньо щоб потопити корабель водотоннажністю до 5000 тонн.

Розробка всього комплексу РК-360МЦ «Нептун» включно з крилатою ракетою та всіма машинами обійшлась Україні лише у 40 млн доларів. Саме такі кошти були потрібні ДККБ «Луч» до доведення комплексу берегової оборони до державних випробувань, які успішно завершились прийняттям на озброєння у серпні 2020 року.

Береговий протикорабельнй комплекс РК-360МЦ з крилатою ракетою Р-360 призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, а також берегових радіоконтрастних цілей у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року за активної вогневої та радіоелектронної протидії противника.

Перші дослідні зразки ракетного комплексу берегової оборони РК-360МЦ «Нептун» від ДККБ «Луч» вже передані до складу ВМСУ у березні 2021 року. Ці машини необхідні для підготовки розрахунків, які надалі будуть нести бойове чергування та обслуговувати серійні зразки.

Постачання першого дивізіону РК-360МЦ в оновленому вигляді до ВМС України має відбутися у першому кварталі наступного року. Попередьо відомо, що замовлено поставку трьох дивізіонів РК-360МЦ. А потенційно — мова йде про постачання п’яти дивізіонів для ЗСУ.

Група «ІС» повідомляла, коли ЗСУ отримають перший серійний дивізіон протикорабельних комплексів «Нептун».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Опасность «украинской вольницы», или почему Кремль выдавливает местных жителей из Крыма

Российские оккупанты сознательно переселили в Крым около миллиона человек из РФ. Существенный рост населения фиксируется по косвенным признакам: возросшему...