Представлено нову роботизовану платформу підвищеної автономності. ФОТО

-

Читайте также

Ізраїльська компанія Elbit Systems і американська Roboteam представили багатофункціональний безпілотний наземний транспортний засіб ROOK (Unmanned Ground Vehicle — UGV), пише АрміяINFORM.

Цей військовий безпілотний наземний транспортний засіб з колісною формулою 6×6 (UGV) був розроблений на основі досвіду експлуатації, накопиченого в результаті використання систем 4×4 PROBOT UGV у кількох країнах, зокрема США, Франція, Ізраїль та Велика Британія.

Він має вбудований комплекс автономності, що пропонує комбінацію більшої місткості, покращеної маневровності.

ROOK був розроблений з нуля як спеціалізована роботизована платформа. Він відповідає військовим стандартам щодо модульних систем. Основною перевагою модульної системи є те, що вона дозволяє замінювати компоненти платформи відповідно до завдань просто в полі, без потреби в кваліфікованому техніку або лабораторії OEM.

Вбудована програма TORCH-X Robotic and Autonomous (RAS) забезпечує ROOK повну автономію та можливість ефективної навігації по пересічній місцевості як вдень, так і вночі.

Машина здатна виконувати завдання в режимі «follow me», тобто супроводжувати солдатів, виконуючи функцію транспортера БК чи іншого вантажу. Друга функція — транспортер-евакуатор поранених з переднього краю — вантажопідіймальність дозволяє перевозити солдатів на платформі. Також можлива реалізація функції каравану — тобто декілька платформ формують єдину колону. Ще один корисний функціонал — ROOK може слугувати платформою для запуску БПЛА, а також виконувати функції бойового дистанційно керованого модуля, озброєного кулеметом або гарматою.

Маючи власну вагу 1200 кг, низький центр ваги та кліренс 24 см, ROOK здатний перевозити до 1200 кг корисного вантажу, зберігаючи при цьому маневровність і здатність до швидкого переміщення.

Використовуючи модульну гібридну енергетичну конфігурацію батарей та додаткового внутрішнього генератора, ROOK забезпечує автономну роботу до 8 годин їзди та швидкість 30 км на годину. ROOK керується або за допомогою програми TORCH-X RAS, або через всепогодний 7-дюймовий дисплей, що дозволяє одному оператору керувати кількома безпілотними системами.

Розробники стверджують, що ROOK «повністю відповідає профілю UGV Interoperability Profile (IOP), і це перетворює Rook на багатофункціональну платформу, що надає користувачам безперебійну інтеграцію корисного навантаження plug and play».

Як повідомляла група ІС, бойові роботи будуть ухвалені на озброєння армії США у 2028 році. Розробку та постачання бойових роботів американську армію згідно з договорами здійснюватимуть консорціуми Textron/Howe&Howe, QinetiQ North America/Pratt&Miller, компанії HDT Global та Oshkosh.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В России хотят признать террористическим движение «Колумбайн», без пояснений, что это такое

Генпрокуратура России обратилась в Верховный суд с требованием признать террористическим движение «Колумбайн». Рассмотрение соответствующего иска запланировано на 2 февраля....