Перша громада Православної церкви України в Луганській області отримала копію томосу про автокефалію. Його вручили людям у неділю після Божественної літургії. Ця громада сформувалася навколо священика, який на початку року перейшов з Української православної церкви (Московського патріархату) в новостворену ПЦУ. Репортаж про те, як живе громада, опублікував сайт «Радіо Свобода».

Громада зараз проводить служби на каланчі в Старобільську. Раніше це була будівля пожежної частини зі спостережною вежею. Зараз її орендує громадська організація учасників АТО Старобільського району. А служби проводяться в їхній актовій залі. Спочатку мова йшла про місяць-два, поки знайдеться інше приміщення. Але служби проводяться вже 5 місяців.

Приміщення, де йде служба, невелике. Перед входом – портрети загиблих бійців Старобільського району. А в самій залі майже на всю стіну – шеврон батальйону «Айдар». До речі, свічки за здоров’я люди ставлять у пісок, який насипаний в армійський цинковий ящик для патронів. 

У неділю Старобільська громада ПЦУ отримала копію томосу про автокефалію. Передав її людям керуючий Луганською єпархією Української православної церкви (ПЦУ) Афанасій. За його словами, незабаром громад Православної церкви України на Луганщині стане більше.

«Всі громади, які були під юрисдикцією Київського патріархату, розпочали процес перереєстрації, внесення змін та доповнень до статуту. Наразі по області є 15 громад», – говорить Афанасій.

Також, за його словами, незабаром нова громада Православної церкви України може з’явиться в Лисичанську.

Раніше стало відомо про те, що в Дніпрі московський піп відмовився причащати дитину, хрещену в ПЦУ.