5 червня 2014 року, п’ять років тому проросійські бойовики з використанням броньованої військової техніки та тяжкого озброєння здійснили підступний напад на міжнародний пункт пропуску «Маринівка», де несли службу з охорони державного кордону військовослужбовці Донецького прикордонного загону.

Про це пише на своїй сторінці в Facebook співробітник адміністрації ДПСУ Олег Личковський.

Терористи розпочали штурм позиції прикордонників з кількох напрямків, в тому числі обійшли пункт пропуску через територію РФ та провели наступ із-за кордону. Озброєні найманці розгорнулись у бойовий порядок і почали розстрілювати приміщення пункту пропуску, в яких зайняли оборону прикордонники.

Близько 200 бойовиків, які мали перевагу в озброєнні і техніці, самі того не очікуючи, отримали гідну відсіч від охоронців українських рубежів. Після першої атаки на допомогу було викликано тактичну авіацію, зведений загін Держприкордонслужби і взаємодіючі підрозділи ЗСУ.

Обороняючи державний кордон військовослужбовці Донецького прикордонного загону знищили «Урал» і «КамАЗ» бойовиків, ще одну вантажівку і БТР вдалося захопити. В подальшому серія авіаударів українських військових літаків остаточно розсіяла сили незаконних збройних формувань біля пункту пропуску «Маринівка», бойовики вдалися до втечі на територію країни-агресора.

У тому бою, виконуючи завдання з охорони державного кордону України, отримали поранення 5 прикордонників. Перший, переможний для нас бій, залишається в пам’яті, як символ мужності, патріотизму та відданості військовому обов’язку українських прикордонників.