Домой Фото Над новим пунктом базування катерів піднято Військово-Морський Прапор ЗСУ. ФОТО

Над новим пунктом базування катерів піднято Військово-Морський Прапор ЗСУ. ФОТО

На одному з причалів порту «Південний» у четвер, 1 жовтня, піднято Військово-Морський Прапор ЗСУ. Саме цей причал стане новим пунктом базування катерів ВМСУ.

Як повідомляє Служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗСил України, захід очолив командувач українських ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа, прибувши до місця базування на одному з катерів типу Island. Серед гостей свята були присутні представники місцевої влади та керівництво порту. Під час заходу присутні вшанували пам’ять загиблих військовослужбовців, які поклали свої життя за незалежність і територіальну цілісність України.

«Сьогодні у Військово-Морських Силах і Збройних Силах України визначальна подія — перший раз в історії національного флоту, починаючи з 90-х років, українські ВМС отримують причальний фронт в порту «Південний», де до цього ніколи не базувалися кораблі та військові катери. Контр-адмірал Альфред Тайєр Мехен казав, що морська міць починається на суходолі, тому з інфраструктури, кораблебудівної галузі починається успіх в морі. Причальний фронт – це ще один крок до зміцнення  обороноздатності і отримання відповідних спроможностей ВМС України», — зазначив командувач національного флоту.

«На виконання рішення військово-політичного керівництва України, сьогодні в порту “Південний” ми урочисто піднімаємо Військово-Морський Прапор України. Цей захід є свідченням зміцнення позицій українського флоту та посилення наших спроможностей в Чорному морі. Нещодавно – 14 вересня, Президент України підписав Стратегією національної безпеки України, в якій визначено конституційний курс Держави на забезпечення незалежності і державного суверенітету, відновлення територіальної цілісності України, набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО», — додав він.

Керівник українських ВМС наголосив, що завдання флоту — захист цивільного судноплавства та морських кордонів.

«Порт «Південний» один із центральних портів України і має велике стратегічне значення для країни. Президент України Володимир Зеленський особисто прийняв рішення щодо розміщення тут кораблів ВМС», — зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Очільник українських ВМС подякував всім за підтримку і допомогу та нагадав присутнім, що Чорне море це не внутрішнє море РФ, а міжнародні води і велика дорога, яку ми, разом з нашими партнерами, будемо захищати. Окрім того, контр-адмірал Олексій Неїжпапа перевірив стан готовності до експлуатації жилих та робочих приміщень пункту базування. Національний флот і надалі планує поповнюватися новими одиницями корабельно-катерного складу та розширювати відповідну берегову інфраструктуру. 

Нагадаємо, близько ста курсантів Інституту ВМС та Відділення військової підготовки морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія» склали Військову присягу на вірність українському народові на причалі Практичної гавані, безпосередньо біля бойових кораблів і катерів ВМС України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу