Домой Фото На полігонах Донеччини артилеристи ЗСУ відточують свою майстерність на САУ «Гвоздика». ФОТО

На полігонах Донеччини артилеристи ЗСУ відточують свою майстерність на САУ «Гвоздика». ФОТО

Через «Мінські домовленості» вся важка артилерія українського війська відведена з передової, утім бойові злагодження й тренування артилерії Об’єднаних сил не припиняються й підрозділи постійно відточують нові прийоми та навички, здобуті в боях на Донбасі, інформує прес-центр ООС.

Одним із таких підрозділів є артилерійський дивізіон Назарія Ілліча, озброєний самохідними артилерійськими установками 2С1.

Офіцер розповідає, що бойова підготовка в його підрозділі – процес безперервний. За рік проведена величезна кількість різних навчань, тренувань, бойових стрільб. Він запевняє: його бійці готові у будь-яку хвилину висунутися на вказані позиції і знищити ворога.

Водночас цього року в артилеристів є ще одна ціль – взяти першість на всеукраїнських змаганнях на кращий дивізіон ЗСУ. Тож просто зараз дивізіон активно готується до змагань на одному з полігонів Донеччини.

– Під час подібних навчань із бойовими стрільбами ми щораз працюємо по різних цілях, – говорить командир дивізіону. – Удосконалюємо стрільбу на ураження артилерійських і мінометних батарей, броньованої техніки, фортифікаційних та інших оборонних споруд, особового складу тощо. Цілі знаходяться на різній дальності. Від максимальної, яку дозволяє полігон, до найменшої, коли доводиться стріляти прямою наводкою. САУ 2С1 здатна знищити будь-яку техніку та є ефективною проти живої сили противника. Відпрацьовуємо також швидку зміну вогневих позицій. Це робимо для того, щоб оперативно вийти з-під ударів, які може завдати противник.

Розповідаючи про підготовку до змагань, Назарій каже, що його хлопці заряджені виключно на перемогу, тож тренуються з особливою наполегливістю.

– Минулого року до перемоги нам не вистачило лише кількох балів, – зізнається офіцер. – Ми все проаналізували, зробили певні висновки і розробили свою переможну стратегію. Подібні конкурси і змагання на кращі підрозділи в ЗСУ корисні не тільки в контексті підвищення майстерності чи бойової злагодженості особового складу. Вони також є хорошою мотивацією для бійців працювати над собою і постійно виходити на нові професійні рівні.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, на одному з полігонів у районі проведення операції Об’єднаних Сил відбувся конкурс на кращий артилерійський розрахунок.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу