Міністр у справах ветеранів провела зустріч з головою Моніторингової місії ООН з прав людини: подробиці

-

Читайте также

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела робочу зустріч з головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер. Про це йдеться у повідомленні пресслужби українського відомства.

Також участь у зустрічі взяли заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко та голова відділу з права на фізичну недоторканність і прав людини в контексті збройного конфлікту Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Уладзімір Щербау.

Під час спілкування Юлія Лапутіна розповіла про основні пріоритети та стратегічні напрямки роботи Мінветеранів, зокрема, забезпечення житлом захисників-переселенців.

«На сьогодні в Україні нараховується близько 3 тисяч людей, які є одночасно учасниками бойових дій та вимушеними переселенцями. Їхні домівки через російську агресію залишилися на окупованій території, і ці люди зробили свідомий вибір –  у найскладніший час, на початку війни, пішли захищати країну. Наразі Мінветеранів працює над тим, щоб вже у наступному році всі захисники-переселенці отримали житло – це великі бюджетні кошти. Ми маємо підтримку у цьому питанні на рівні вищого керівництва держави», – розповіла очільниця Мінветеранів.

Також Юлія Лапутіна розповіла про роботу Мінветеранів над зміною підходів у системі медичної та психологічної реабілітації захисників, а також належного інформування щодо такої реабілітації, медико-психологічного супроводу родин загиблих воїнів, програму професійної перекваліфікації ветеранів та допомогу родинам, зокрема, дітям загиблих учасників бойових дій.

Міністерка поінформувала представників Мониторингової місії ООН, що у березні 2021 року Президент утворив Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України, яка наразі займається адвокацією у сфері забезпечення прав ветеранів. 

На питання Матільди Богнер про те, яку роботу проводить Мінветеранів у регіонах, Юлія Лапутіна зазначила, що відділи Міністерства є у кожній області України, зокрема, й у Донецькій та Луганській, а також Херсонській області, яка межує з окупованим Кримом.

«Ми хочемо привернути увагу світової спільноти до проблем України, які перед нами постали через війну. Дякуємо нашим міжнародним партнерам за увагу до ветеранської політики та діяльність Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні», – наголосила очільниця Мінветеранів.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер подякувала Юлії Лапутіній та Олексію Ілляшенку за зустріч та надану інформацію.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше у Мінветеранів назвали кількість працевлаштованих у 2020 році учасників бойових дій.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Банки России потеряли $2 млрд на крушении российского госдолга: подробности

Крупные вложения в российский госдолг, которые были сделаны государственными банками России ради спасения госбюджета от гигантского дефицита в прошлом...