Левова частка жителів України вважає українську мову важливим атрибутом незалежності: дані опитування

-

Читайте также

Більшість жителів України вважає українську мову важливим атрибутом незалежності України.

Про це свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи».

Згідно з результатами соцопитування, позитивно на питання про зв’язок української мови на незалежності України відповів 81% громадян (55% – «безумовно» і ще 26% – «скоріше, так»). До того ж, так вважають в усіх регіонах України: Західному (95%), Центральному (86%), Південному (71%), Східному (64%).

«Дані загальноукраїнського опитування руйнують рештки московського міфу, що українська мова буцімто ділить Україну. Насправді #МоваОб’єднує. Ціла низка опитувань, проведених за останній рік, доводить, що люди підтримують ключові положення закону про мову. А всі, хто прагне ревізувати чи порушувати закон, апелюючи до буцімто бажання людей – кажуть неправду», – резюмує з цього приводу Тарас Шамайда, співкоординатор руху добровольців “Простір свободи”.

Минулого року багато українців проводи мітинги під Верховною радою на підтримку української мовиВодночас до відстоювання проукраїнської позиції долучились капелани Православної Церкви України.

0% українців – за те, щоб керівники держави і службовці спілкувалися в робочий час українською (від 95% на Заході до 64% на Сході).

79% вважають, що більшість наповнення в ЗМІ має бути українською мовою (від 96% на Заході до 63% на Півдні).

69% переконані, що українська мова має бути єдиною державною, і ця думка так само домінує в усіх регіонах України. За державний статус російської мови – лише 12%, від 31% на Сході до 1% на Заході.

Крім усього, війна «об’єднала» українців також і в плані самоідентифікації:

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, більше половини українців вважають, що найкращим варіантом забезпечення безпеки для України був би вступ до НАТО.

загрузка...

Свежее

В Сирии режим Асада перебрасывает танки в Алеппо после заявлений Турции

Силы режима Асада перебрасывают артустановки и танки для усиления позиций в Алеппо, после заявлений Турции о намерении очистить север...