12 курсантів V-го курсу Інституту Військово-Морських Сил НУ «ОМА» пройшли курс з безпеки мореплавства на базі Академії Військово-Морських Сил Республіки Польща Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni у рамках програми НАТО з вдосконалення військової освіти (DEEP) та тривав 8 днів.

Про це повідомляється у Facebook Генерального штабу ЗСУ.

«Курс включав у себе вивчення Міжнародних правил попередження зіткнень суден на морі, зокрема, вогні і знаки, звукові і світлові сигнали, правила плавання і маневрування. Для закріплення інформації ми проходили тренування на польських тренажерах», — розповів старшина 2 статті Станіслав Воропай.

До слова, Станіслав вже не вперше навчається за кордоном. Він вже відвідував Польщу, де два місяці проходив курси лідерства, також двічі стажувався на кораблі французьких ВМС, а також проходив навчання у Великобританії. Майбутній офіцер впевнений, що подібна співпраця з провідними оборонними університетами і академіями держав-членів Альянсу сприяє якісній підготовці наших військовослужбовців за стандартами НАТО.

Крім навчальної програми, українські курсанти мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою академії ВМС Польщі, де їм продемонстрували артилерійські тренажери, тренажери з підготовки до стрільби, симулятори. Також чимало вражень викликала екскурсія до військового музею в Гдині.

По завершенню курсу курсанти склали комплексний екзамен і отримали сертифікати. Слід зауважити, що вихованці українського військово-морського навчального закладу показали чудові результати.