До України прибув придбаний у Британії легендарний криголам. ФОТО

-

Читайте также

Через три моря – Північне, Середземне та Чорне, у одеський морпорт у вівторок, 5 жовтня, з Данії прибув флагман українського науково-дослідного флоту – криголам RRS James Clark Ross.

Судно привели два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський «капітан-наставник» Саймон Воллес, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Наступні тижні триватиме дооформлення необхідних документів та технічна інвентаризація судна. Потому відбудеться офіційне представлення криголаму для медіа та буде оголошено його нову назву. Також планується час для екскурсійного відвідування судна. Анонси всіх подій обов’язково розміщуватимуться на наших сторінках.

Нагадаємо, 19 серпня Україна придбала легендарний британський криголам «Джеймс Кларк Росс», а 30 серпня в порту міста Фредеріксгавн (Данія) відбулася офіційна передача судна, й над ним було піднято синьо-жовтий стяг.

Власний океанографічний криголам відкриває цілу низку нових можливостей для української науки та науковців. Насамперед він дозволить: після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану; розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції «Академік Вернадський» та розширити можливості сезонних експедицій; створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами; проводити дослідження не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану.

Як повідомляла група ІС, у бельгійському місті Зебрюгге відбулася урочиста церемонія передачі Україні дослідницького гідрографічного судна Belgica, яке ходитиме під українським прапором та з іншою назвою.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Социальная история из ОРДЛО, или Пинком под зад от «родины»

Боже, какая прелесть. В соцсетях ОРДлынии истерика и рыдания, легкий испуг и шатания в и так нестойких рядах «новоросских...