Чиновники відреагували на знищення Московським патріархатом унікальної дерев’яної церкви. ФОТО

-

Читайте также

У Вінницькій ОДА звернулись до поліції, аби правоохоронці розібралися з ситуацією навколо руйнування старовинної козацької церкви у Шаргородському районі на Вінниччині.

Про це повідомляє місцеве видання Vежа.

Церкву було демонтовано ще кілька років тому. Проте протягом цього часу на цей факт не звертали увагу ні органи державної влади, ні правоохоронці, поки інформація не потрапила в пресу.

Як повідомили місцеві краєзнавці, церкву демонтували віряни Московського патріархату, аби збудувати на тому місці нову споруду.

Йдеться про Покровську “козацьку” дерев’яну церкву в селі Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку було побудовано у 1700-1702 роках. Деякі дослідники називають її найстарішою дерев’яною церквою на території Поділля.

За словами речниці поліції Анни Олійник, місцеві мешканці нібито почали будувати на місці старого храму новий ще понад рік тому, однак чиновники відреагували лише зараз.

Як повідомила речниця Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Анна Олійник, за інформацією поліції, новий храм функціонує більше року. Наразі жодної інформації про незаконні дії в поліції немає.

Водночас завідуючий сектором охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Михайло Потупчик заявив, що церква дійсно має статус пам’ятки національного значення, однак про будь-які законні реконструкції старого храму йому невідомо. Особисто чиновник востаннє був біля церкви у 2016 році й тоді вона “була ціла”, а про ситуацію зі зруйнуванням храму дізнались тільки “зараз”.

Як повідомляла група «ІС», подалі від московського патріархату: громада волинського села перейшла до ПЦУ.

загрузка...

Свежее

Революционер или «консерва» ГРУ РФ: урок от Протасевича беларуским оппозиционерам

Намедни состоялся выход в свет, как уже ранее указывалось, мутного персонажа Ромки Протасевича, принявшего участие в брифинге о рейсе...