Авіація ЗСУ суттєво наростила свої бойові спроможності. ФОТО

-

Читайте также

Цього року бойова підготовка бригад тактичної авіації Повітряних Сил вийшла на новий якісний рівень. Мова йде про льотно-тактичні навчання (ЛТН) з авіаційними ескадрильями, що одне за одним пройшли в усіх авіабригадах ПС на всій території України, повідомляє «Арміяinform».

У Командуванні Повітряних Сил ЗС України запевняють: попри те, що Україна наразі не застосовує бойові літаки в районі проведення операції Об’єднаних сил, бойова підготовка льотно-підйомного складу постійно нарощується.

Льотно-тактичні навчання – далеко не буденний захід бойової підготовки для авіабригад. Адже для кожної з них він передбачає одночасну участь чималої кількості літаків із залученням усіх служб та підрозділів забезпечення, що охоплюють увесь спектр життєдіяльності й функціонування авіаційної частини.

До їхнього планування та організації у повітряних командуваннях підійшли  нешаблонно. Адже ступінь залучення бойових та логістичних підрозділів, командних пунктів і штабів можна прирівняти до проведення цілком пристойної повітряної операції з наземним компонентом. До того ж ЛТН стало першим серйозним іспитом на придатність і ефективність військового управління в новій організаційній структурі.

У Командуванні Повітряних Сил розповіли, що під час навчань створили сценарій, максимально наближений до бойової обстановки. Всі ситуації моделювались з урахуванням оперативно-тактичних можливостей ворожих угруповань, їхньої тактики і стратегії, характеристик військової техніки та озброєння. Також зважали на фактичний стан укомплектованості підрозділів, справність авіатехніки та підготовку льотного складу.

– Відпрацьовуючи сценарії протидії, основний акцент ми зробили на вдосконалення управління та підготовку командирів авіаційних підрозділів, – розповідає начальник авіації Командування Повітряних Сил полковник Сергій Голубцов. – Під час активної фази навчань командири ескадрилій отримали максимальну свободу дій під час прийняття рішень як на землі, так і в повітрі. Зокрема відпрацьовано питання живучості підрозділів та спроможність у найкоротший час вивести літаки з-під удару, екстрено залишивши аеродроми.

Під час ЛТН тактичні групи літаків працювали з основних та оперативних аеродромів. Бойові завдання виконували на авіаційних полігонах. Також тренували дії льотного складу та підрозділів забезпечення під час посадки на заражений аеродром, гасіння  літака, що палає, надання медичної допомоги пораненим та евакуації з поля бою. Робота ускладнювалась постійними змінами обстановки, роботою диверсійно-розвідувальних груп, ворожими БПЛА та стихійними виступами підбуреного провокаторами місцевого населення.

Паралельно фахівці технічно-експлуатаційних частин авіабригад в бойових умовах проводили передпольотну підготовку літаків, а також повний комплекс заходів, необхідних для автономного виконання поточного обслуговування та середнього ремонту авіатехніки, яка зазнала ушкоджень внаслідок ведення бойових дій. Розглядались також дії пошуково-рятувальних груп після імітованого збиття літака та катапультування льотчика. До операцій залучали пошуково-рятувальний загін Повітряних Сил, спецпідрозділ СБУ «Альфа», фахівців Сил Спецоперацій та спецпризначенців Військової служби правопорядку.

– Повітряні Сили суттєво збільшили свої бойові спроможності, у порівнянні з 2014-м, – говорить полковник Сергій Голубцов. – Відновили парк авіатехніки та підготували цілу плеяду висококласних військових льотчиків. Ми готові змусити ворога відмовитися від агресивних планів.

Крім того, у Повітряних Силах нещодавно розпочався щорічний льотно-методичний збір. На ЛМЗ залучена значна кількість літаків винищувальної, ударної, штурмової, транспортної авіації. Цього року в ЛМЗ беруть участь ще й БПЛА «Байрактар». Після льотно-методичних зборів авіація Повітряних Сил буде залучена  у стратегічних навчаннях «Об’єднані зусилля – 2020».

Як повідомляла група «ІС», військові інженери відновили декілька аеродромів для ЗСУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Как партия Ле Пен продвигает «связную Кремля» на французских выборах

Россиянка с французским гражданством Тамара Волохова работает в Европейском парламенте в качестве советника крайне правой фракции «Идентичность и демократия»...