Захист прав кримських журналістів, незаконно ув’язнених в РФ: в МЗС України ініціювали новий проект

-

Читайте также

Щоб підтримати та допомогти бранцям Кремля повернутися додому, МЗС України ініціювало проект публічного адвокаційного менторства на захист прав незаконно ув’язнених РФ журналістів. До цієї ініціативи долучився  професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, яка взяла участь у дискусії на тему: “The Ukrainian Fight for Democracy in the Black Sea Region”.

Джапарова поінформувала про погіршення ситуації у сфері прав людини, зокрема щодо триваючих переслідувань та утисків українців та кримських татар. Вона також зазначила, що понад 100 громадян України незаконно утримуються в Криму та РФ за політичними мотивами.

«Свобода слова на півострові знищена як явище. Російська окупаційна адміністрація кидає за ґрати громадянських журналістів. На сьогодні вісім з них перебувають в ув’язненні, один – під домашнім арештом», — повідомила Еміне Джапарова.

У своєму виступі Еміне Джапарова також привернула увагу до безпрецедентної мілітаризації півострова та прилеглих акваторій Чорного і Азовського морів, що має негативний вплив на безпекову ситуацію в регіоні.   

Перша заступниця міністра подякувала США за активну підтримку України у протидії російській агресії. Вона також наголосила, що наслідки російської агресії щодо України є значно ширшими, ніж окупація Криму та дестабілізація на Донбасі.

Еміне Джапарова зазначила, що міжнародна спільнота повинна посилити і консолідувати свої зусилля з метою ефективної протидії протиправній діяльності Росії в окупованому Криму.

«Саме з цією метою Україна створює Кримську платформу, яка є складовою національної Стратегії деокупації та ключовим міжнародним інструментом для просування процесу повернення Криму під контроль України. Вдячні за підтримку цієї ініціативи з боку США», — зазначила перша заступниця міністра.

Як повідомляла група «ІС», деокупація Криму в пріоритеті для МЗС України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В оккупированном Крыму обострилась проблема с водой для технологических нужд

России необходимо решить проблему нехватки воды для технологических нужд в оккупированном Крыму. Об этом заявил заместитель полномочного представителя президента...