Як ФСБ РФ вербує та позбувається агентів у «ЛДНР»: українська контррозвідка розповіла подробиці

-

Читайте также

Французские «друзья Крыма» и Нагорный Карабах

25 ноября 2020 года Сенат Франции практически единогласно принял резолюцию «О необходимости признания Республики Нагорный Карабах». Инициаторами документа были...

Священник московського патріархату попався на контрабанді цигарок. ФОТО

Прикордонники викрили перевертня у своїх лавах та протиправну схему контрабанди на кордоні. Заходи з іншими правоохоронними органами тривали не...

Германия передаст украинской армии аппараты ИВЛ

Украинские военные получат 20 аппаратов искусственной вентиляции легких (ИВЛ) от Германии. Об этом сообщает "ЕП" со ссылкой на пресс-службу посольства...

Громадянин Росії, 31-річний Роман Єриськовський у 2012 року закінчив Військову фінансово-економічну академію Військового університету МО РФ у м. Ярославль та є співробітником відділу економічної безпеки Управління ФСБ Російської Федерації по Воронезькій області. Звідти віні був відряджений до Луганська й на території України перебував від жовтня 2019 по січень 2020 року. Місцевій окупаційній владі був відомий як «Антон Антонов», адже усі відряджені в Україну співробітники ретельно зашифровуються перед оточенням за позивними або вигаданими прізвищами. Підпорядковувався безпосередньо старшому групи з позивним «Марат», інформує ТСН.

Основні завдання молодого офіцера полягали у виявленні корупційних схем, які використовують чиновники «ЛНР» на шкоду інтересам Російської Федерації, зокрема — оперативний контроль за цільовим використанням коштів російського бюджету, що виділяються для підтримки функціонування «республіки».

Також, паралельно здійснювався збирання матеріалів, які компрометують місцеву еліту, щоб створити підґрунтя для їхньої подальшої співпраці з ФСБ.  

Для збирання інформації Єриськовський використовував наявну агентуру з числа місцевих бізнесменів, посадовців та «державних службовців», які вже погодилися на негласне співробітництво з російськими окупантами.  

Вибір у них був невеликий: або згода допомагати російській спецслужбі з певними преференціями, або — непривабливі перспективи власного бізнесу чи кар’єри та стовідсотково гарантовані неприємності у разі незгоди на співпрацю з ФСБ.

Але Єриськовський лише один з рядових виконавців. Для розуміння загальної картини необхідно зазначити, що оперативні групи ФСБ РФ розпочали свою діяльність на окупованих територіях України ще від початку 2015 року, як у Донецьку так і в Луганську. Групи загальною чисельністю до 30-40 співробітників відтоді комплектуються на ротаційній основі, особовий склад змінюється раз на три-чотири місяці.

Як правило, офіцери спецслужби прибувають з регіональних управлінь ФСБ, здебільшого з Ростовської та Воронезької областей. Основним завданням цих груп є підтримання цілковитого контролю за усіма сферами життєдіяльності самопроголошених «республік», передусім – управлінською, політичною та економічною. Наприклад, будь-яке кадрове призначення у окупаційній владі «ДНР» і «ЛНР» відбувається винятково за погодженням з представниками ФСБ, а так званий «депутатський корпус» та «уряди» обох республік фактично не обираються, а призначаються російською стороною. 

При цьому, ФСБ епізодично дає зрозуміти своє місце «еліті Донбасу», відсторонюючи посадовців за фінансові зловживання, хабарі та щонайменшу критику режиму, час від часу вдаючись до ув’язнень «на підвалі» через підконтрольні силові структури «МГБ» та «МВС».  

Будь-які дії, що не влаштовують російську сторону, нещадно караються, іноді з фатальними результатами.

Приводами для репресій нерідко стають звинувачення у «державній» зраді та тероризмі.

 

За кілька років широкомасштабної вербувальної діяльності на окупованих територіях ФСБ за допомогою своїх «філіалів» — «міністерств державної безпеки», проведення показових силових операцій вдалося створити атмосферу суцільної взаємної недовіри у суспільстві, де звичайною річчю є доноси на сусідів та компрометація колег по роботі. Таким чином, «управлінський апарат» «ДНР» і «ЛНР» і місцева верхівка постійно перебувають під жорстким контролем російської спецслужби і страхом репресій.

Навіть абсолютна відданість ідеям «русского мира» та плідне співробітництво з окупантами зовсім не гарантують недоторканості. Яскравий приклад – доля так званого «спікера парламенту ДНР» Андрія Пургіна, який співпрацював з ФСБ РФ ще до 2014 року та був ідеологом створення «Донецької народної республіки».

Але 2015 року в ФСБ вирішили, що «лідер Новоросії» стає занадто самостійним – Пургін дозволяв собі заяви про приєднання «республіки» до РФ і проведення відповідного референдуму, що на тому етапі жодним чином не влаштовувало Кремль. «Спікера» заарештували та миттєво замінили на Дениса Пушиліна. Колишні заслуги агента ФСБ Пургіна нікого не цікавили тому про нього забули.

Загалом, небезпека діяльності ФСБ Росії на окупованих територіях очевидна. Фактично, місцеві «еліти» у нинішньому вигляді являють собою є розгалужено агентурною мережею, яка у разі повернення підконтрольних РФ «республік» до складу України буде готова до виконання завдань як розвідувального-підривного та терористичного характеру, так і до не менш небезпечного здійснення впливу у політичній та громадській сфері нашої держави.

Водночас значний відсоток таких негласних джерел ФСБ становлять так звані «ідейні» прихильники політики РФ, які відверто не сприймають сучасну Україну та її прагнення до інтеграції з Європою і працюють на російську спецслужбу не за страх, а за сумління.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, командир бойового корабля Військово-Морських Сил Збройних Сил України розпочав співпрацю із російськими спецслужбами та набув громадянство країни-окупанта,після чого почав приховано збирати інформацію з обмеженим доступом для передачі своїм російським кураторам.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

РФ взяла курс на «демонтаж» режима Пашиняна

Российские спецслужбы ведут разноплановую работу по подрыву позиций премьер-министра Армении Никола Пашиняна, при этом ощущается усиление борьбы между ФСБ...

ГРУ обзавелось новообученными разведчиками для защиты духовных скреп русского мира

Сорока на хвосте принесла, что московский Военный университет Министерства обороны России выпустил в этом году "доработанных" и "модернизированных" воспитанников для работы в ГРУ ГШ...

В Хабаровске под лозунгом «Прекратите аресты» прошла очередная акция протеста: полиция задержала троих

В субботу, 28 ноября, в российском Хабаровске прошла уже 21-ая субботняя акция в поддержку арестованного бывшего губернатора края Сергея Фургала. В 141-й день протестов...