Вселенський патріарх пояснив, чому РПЦ не буде керувати православ’ям

-

Читайте также

Патріарх Варфоломій, спілкуючись із українськими журналістами на Фанарі 6 грудня, згадав про перешкоди, що чинить Російська Церква. Вселенський патріарх наголосив: «розколу», про який говорять росіяни, немає. Його Всесвятість нагадав, що цей «розкол» був утворений з боку Російської Православної Церкви ще 2016-го, коли РПЦ і під її впливом ще три Помісні Церкви не приїхали на Великий Всеправославний Собор на Криті. В останній момент росіяни та ще три Помісні Церкви відмовились від участі, пише «Духовний фронт України».

«Мрія наших братів росіян — щоб вони керували православ’ям. Але цього не буде. Оскільки згідно канонів і правил Православної Церкви, що були затверджені Вселенськими Соборами багато-багато років тому, ця перевага, ці привілеї віддані Вселенському Престолу» — підкреслив патріарх Варфоломій.

Він також звернув увагу, що Блаженніший архієпископ Кіпру Хризостом сказав в інтерв’ю, що ця ситуація, ця структура Православної Церкви «зацементована». Першою кафедрою серед Православних Церков завжди буде Константинополь, а Московська кафедра завжди буде п’ятою.

«У нас немає проблем із росіянами. Вони — діти Константинополя. Як і ви, українці, всі Церкви на Балканах і Церква Росії отримали автокефалію саме від Константинополя», — нагадав патріарх Варфоломій.

Як повідомляла група «ІС», Московському патріархату не вдалося нав’язати свій ювілей для Церкви Чеських земель і Словаччини.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Шольц анонсував нові санкції проти Ірану через поставки БПЛА росії

Канцлер Німеччини Олаф Шольц анонсував нові санкції Європейського Союзу проти Ірану за поставки російській федерації безпілотних літальних апаратів. Про це...