Визнання ПЦУ – це об’єктивний процес, який спинити неможливо, — релігієзнавець

-

Читайте также

Помісні православні церкви мають знайти внутрішній консенсус у питанні визнання ПЦУ, тому що якщо вони не визнаватимуть Православну церкву України, це означатиме заперечення їхніх автокефалій. Тому гарно подавати себе, поширювати інформацію про діяльність та об’єктивну історію ПЦУ, зазначив релігієзнавець Олександр Саган, пише ресурс Духовний фронт.

«Наприклад, у своєму останньому інтерв’ю глава Кіпрської Церкви архієпископ Хризостом говорить, що лише недавно дізнався про те, що Московська патріархія грубо порушила всі приписи Константинопольської патріархії стосовно Київської митрополії. У 1686 році Вселенська патріархія погодилась на релігійний протекторат Москви над Києвом. Але тоді висунули дуже чіткі умови. А саме: поминання Вселенського патріарха, збереження давніх традицій Київської митрополії у тому числі і щодо виборності митрополита тощо. Всі ці факти грубо спотворені московськими істориками. Є навіть версія, що ніби Константинополь просто продав Київську митрополію за 200 червінців», – пояснює експерт.

Нам потрібно велику увагу приділяти поширенню правди та своєї позиції серед представників інших церков, наголошує він.

«Поки що це лишається нашим найбільш слабким місцем на фоні потужного лобізму Російської церкви. Проте Москва все одно програє, бо визнання ПЦУ – це об’єктивний процес, який спинити не можливо. Адже не визнання ПЦУ з боку більшості православних церков, які отримали подібні Томоси від Константинополя, фактично означає заперечення власних автокефалій», – додає релігієзнавець.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, митрополит ПЦУ Епіфаній прокоментував визнання ПЦУ ще однією церквою.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Донецькій області екс-міліціонера викрили на збуті зброї та боєприпасів: опубліковано фото та відео

Мешканець Донеччини, який незаконно збував зброю та боєприпаси, виявився колишнім співробітником міліції. Працівники внутрішньої безпеки Нацполіції, слідчого управління (детективи)...