Візит Вселенського патріарха до України: глава ПЦУ повідомив про підготовку

-

Читайте также

Православна Церква України вже готується приймати патріарха Варфоломія, який має прибути в Україну на 30 річницю незалежності України. Про це у програмі «Підсумки тижня» розповів предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній, повідомляє «5 канал».

«І Церква, і президент неодноразово вже запрошували Вселенського патріарха Варфоломія на святкування 30 річниці відновлення незалежності України. Ми очікуємо цього візиту, ми його зараз плануємо», — розповів митрополит Епіфаній.

Він також пояснив, що для України означатиме такий візит Патріарха Варфоломія.

«Це засвідчить, що Україна є канонічною територією Православної церкви України, а не Російської православної Церкви, яка претендує на цей статус, яка фактично володіла протягом трьох останніх століть цією територією. Зараз усе по-іншому — згідно з Томосом, всі православні парафії в Україні повинні належати до ПЦУ», — наголосив предстоятель ПЦУ.

І додав: «Але є певний колапс, бо деякі парафії поки не визнають цієї реальності. Проте настане час, коли всі цю реальність визнають — що ПЦУ має Томос, має проголошену автокефалію. І тому візит Вселенського Патріарха до України ще раз засвідчить і відкриє очі багатьом православним українцям, що ПЦУ і справді є незалежною, автокефальною церквою в лоні православ’я загалом, тобто посідає в родині інших помісних православних церков почесне 15 місце. Останнє, але для нас почесне, бо ми туди увійшли, хоч і є протидія».

Група «ІС» повідомляла, як УПЦ МП планує зривати візит Вселенського патріарха до України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

На Вінниччині новоутворена громада ПЦУ провела перше богослужіння

У середу, 9 червня,  на Вінниччині у свято Віддання Пасхи у селі Іванів відбулось перше богослужіння новоутвореної громади Православної...