Вибори до німецького Бундестагу: звідки чекати на хакерські атаки

-

Читайте также

Чи захищені вибори до Бундестагу, які відбудуться у вересні в Німеччині, від хакерських атак? Звідки походить основна загроза і як експерти намагаються її мінімізувати? Про це йдеться у матеріалі Deutsche Welle.

«Ми зіткнулися з украй серйозною загрозою», — констатує президент Федерального відомства з безпеки у сфері інформаційної техніки (BSI) Арне Шенбом. Напередодні запланованих на вересень 2021 року виборів до Бундестагу німецькі партії, політики і виборці особливо потребують інформаційного захисту. Всі вони можуть стати жертвами дезінформації, пропаганди і фейкових новин — маніпуляцій з метою вплинути на результати голосування.

Шенбом вважає, що загроза можливих маніпуляцій на виборах до Бундестагу буде вищою, ніж раніше. Це, зокрема, пов’язано і з пандемією COVID-19, що призвела до різкого зростання трафіку в інтернеті, а, отже, і можливості впливати на думки людей, заявив він під час онлайн-прес-конференції 25 травня.

Спроби маніпуляцій не виключені

Говорячи про кіберзагрози, глава BSI вказав на досвід інших країн, наприклад, із ситуацією навколо злому електронної пошти передвиборної команди Еммануеля Макрона у Франції або спробами маніпуляції під час президентської виборчої кампанії у США. Щось подібне «може виявитися привабливим для реалізації і в Німеччині як в економічно найпотужнішій державі Європи», — зазначає Шенбом.

Глава відомства, відповідального за забезпечення кібербезпеки, озвучив кілька можливих сценаріїв. Хакери можуть спробувати заволодіти акаунтами кандидатів до Бундестагу і оприлюднити на них неправдиву інформацію. Можуть бути оприлюднені і деякі викрадені дані. Крім того, вони можуть бути змішані з іншою інформацією, що не дозволить оцінити правдивість тих чи інших тверджень. Отже, підкреслив Шенбом, має бути посилена інтернет-безпека кандидатів у депутати.

Глава відомства, відповідального за забезпечення кібербезпеки, озвучив кілька можливих сценаріїв. Хакери можуть спробувати заволодіти акаунтами кандидатів до Бундестагу і оприлюднити на них неправдиву інформацію. Можуть бути оприлюднені і деякі викрадені дані. Крім того, вони можуть бути змішані з іншою інформацією, що не дозволить оцінити правдивість тих чи інших тверджень. Отже, підкреслив Шенбом, має бути посилена інтернет-безпека кандидатів у депутати.

Партії мають самостійно забезпечити кібербезпеку

Підтримка з боку BSI для мінімізації кіберзагроз вельми доречна. Для великих партій, на думку Ломаєра, її цілком достатньо. Але варто подумати про допомогу зі створенням надійної захисної інфраструктури дрібним партіям, які не представлені у Бундестазі, вважає представник Лівої партії. «Демократичні інститути постраждають в тому випадку, якщо в суспільстві складеться враження, що ними можна маніпулювати, що вони більше не відображають демократичне волевиявлення виборців», — каже Ломаєр.

Експертка з кібербезпеки Юлія Шютце з берлінського фонду «Нова відповідальність» оцінює небезпеку як для партій, так і для політиків, як «особливо високу». Вона обґрунтовує це тим, що вони самі повинні відповідати за кібербезпеку, а державні структури, наприклад, BSI можуть їх в цьому лише підтримати. «Це призводить до того, що не скрізь думають про IT-безпеку і дотримуються необхідних стандартів», — вказує Юлія Шютце.

Підвищена увага до цього питання, з її точки зору, необхідна тому, що від хакерських атак можуть постраждати не лише партії та окремі політики. Іншими можливими цілями можуть виявитися дані, які збирають виборчі штаби: електронні адреси, політичні уподобання виборців. Якщо такі особисті відомості будуть викрадені, їх можуть використовувати для навмисного поширення дезінформації. Згідно з прогнозом Юлії Шютце, оскільки в порівнянні з 2017 роком цього року партії проводять виборчі кампанії більшою мірою у цифровому форматі, простір для хакерських атак стане набагато ширшим.

Тим часом глава Федеральної виборчої комісії ФРН Ґеорґ Тіль, кажучи про можливі ризики при проведенні виборчої кампанії, вказує ще на одне слабке місце: голосування поштою, яке під час пандемії відіграватиме більш важливу роль, ніж раніше. Така форма голосування існує в Німеччині з 1957 року. Відтоді вибори загалом стали значно більш вразливими до маніпуляцій.

Як повідомляла група ІС, в Німеччині падає рейтинг правлячого консервативного блоку ХДС/ХСС. У лідери передвиборчої гонки вийшли «Зелені», вони закріпили у своїй передвиборчій програмі плани скасувати спірний трубопровід «Північний потік 2».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В РФ во время транспортировки сгорел береговой ракетный комплекс. ВИДЕО

В время транспортировки в России сгорел береговой ракетный комплекс “Рубеж”. Инцидент произошел в районе Восточного парка станции Юдино Республика...